Katra mamma var!

- 30.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau piekto gadu Valmieras novada pašā ziemeļu nomalē katru pirmdienu un trešdienu pulciņš sieviešu satiekas, lai divas stundas pavadītu aktīvā gaisotnē. Tie ir Mamanet treniņi Naukšēnos! Sākumā tā bija vien lieliska aktīvā atpūta, taču šobrīd Mamanet spēlēšana var kļūt par veidu, kā pierādīt sevi vietējās un starptautiskās sacensībās.

Mamanet spēlē galvenokārt sievietes – mammas, tāpēc tai arī tāds nosaukums. Aktivitāte ir ļoti demokrātiska, tajā var piedalīties jebkura vecuma sievietes, bet pārsvarā tās ir mammas un pat vecmāmiņas, kuras ir gatavas aktīvi izkustēties. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tā notiek volejbola laukumā ar sešām spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodota nākamajai spēlētājai, nevis kā volejbolā, kur tā ir jāatsit.

Galvenais mērķis ir iesaistīt spēlē sievietes, kuras nav nodarbojušās ar sportu vai pašlaik ar to nodarbojas retāk. Galvenā spēles devīze ir: «katra mamma var». Spēle ir lieliska iespēja nostiprināt sievietes sociālo statusu, īpaši pēc bērna piedzimšanas, tādējādi veicinot iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē.

Naukšēnos spēlētājas trenējas ne tikai savam priekam, bet arī gatavojas sacensībām.

NAUKŠĒNIETES Itālijā. A. Pūces foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru