Katrai sievietei savu ideālo peldkostīmu

- 21.Augusts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

SWIMBE zīmolu ir radījis sociālais uzņēmums SIA «Mans peldkostīms», kuru 2018. gada rudenī izveidoja apģērbu dizainere ELĒNA DMITRIJEVA un uzņēmēja LAURA ŽUKOVSKA-SUPE. Uzņēmums ir dibināts Latvijā, un peldkostīmu radīšanas process notiek SWIMBE šūšanas darbnīcā Valmierā.

Laura Žukovska-Supe: «Nespēju atrast peldkostīmu, kas būtu gan kvalitatīvs, gan ērts, jo piedāvājums Latvijas veikalos ir ierobežots. Internetā es atradu vienu uzņēmumu no Spānijas, kas šuj personalizētus peldkostīmus – pasūtīju, ilgi gaidīju piegādi, un izrādījās, ka peldkostīms ir ražots Tunisijā un ir vēl jāmaksā arī ievedmuitas nodokļi. Kas bija lielākā vilšanās – peldkostīms bija nekvalitatīvs un tāpat bija jānes pie šuvējas, lai pielāgotu. 

Sākot aptaujāt radinieces un draudzenes, secināju, ka grūtības atrast peldkostīmu, kas der perfekti, ir jebkura izmēra, auguma, garuma sievietēm. Ir taču 21. gadsimts, tam nav jābūt tādam izaicinājumam! Es sāku apzināt peldkostīmu šūšanas iespējas Latvijā, bet parasti šuvējas peldkostīmus nešuj – tas prasa specifiskas iemaņas un šujmašīnas. Meklējot partneri, uzzināju, ka kolēģes meita mācās apģērbu dizainu Rīgas Tehniskajā universitātē.» Elēna Dmitrijeva: «Jā, es biju sākusi šūt apakšveļu pēc pasūtījuma, piemēram, braletes. Mēģināju attīstīt savu biznesu, un man vajadzēja padomu par dažādām formalitātēm. Mamma ieteica, lai jautāju palīdzību Laurai, un tā mēs iepazināmies. Tā pamazām nonācām līdz peldkostīmiem.» 

Laura Žukovska-Supe: «Es nopirku apakšveļas komplektu pie Elēnas – viss bija forši, labā kvalitātē. Sākām kopā darboties, un Elēna kā pašnodarbinātā iesniedza projektu inovāciju atbalsta programmā «ZĪLE». Finansējumu saņēmām, un par to tika nopirktas pirmās trīs šujmašīnas. Projekta laikā radījām pirmos astoņus peldkostīmu prototipus un sapratām, ka sievietēm ir interese par mūsu ideju. Elēna vairāk ielauzās šūšanas procesā, un jau projekta laikā nolēmām, ka veidosim pašas savu uzņēmumu. SIA «Mans peldkostīms» izaudzis no šī procesa ar Valmieras biznesa inkubatora finansiālu atbalstu. Šobrīd tiek šūti sākuma kolekcijas peldkostīmi fotosesijai un mārketinga materiāliem. Mēs ceram, ka jau septembra beigās varēsim sākt pieņemt pasūtījumus. 21. septembrī būs SWIMBE divu gadu jubileja un šeit, darbnīcā Brēžas ielā, būs atvērto durvju diena, kad aicināsim ciemos jebkuru, kas grib redzēt, kā mēs strādājam. Mēs esam sociālais uzņēmums, kas nozīmē to, ka mums uzņēmuma darbībā ir jāiesaista nozares speciālisti. Mums tās ir trīs ļoti zinošas un vides jomā erudītas sievietes – Jana Simanovska, Dace Akule un Santa Krastiņa. Arī viņas šajā dienā būs ieradušās uz burziņu un vadīs īsas prezentācijas par dažādām tēmām.»

DARBNĪCĀ. No kreisās – Laura Žukovska-Supe un Elēna Dmitrijeva. Elvas Grigules foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru