Kāzu stāsti

- 23.Februāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Februāris ir mīlestības mēnesis, tāpēc Mazsalacas stāstnieku tikšanās reizē bibliotēkā tika stāstīti kāzu stāsti un praktiski apgūta stāstīšanas tehnika — kā ar dažu teikumu palīdzību piesaistīt klausītāju uzmanību un radīt intrigu par vēl neizrunāto.

Stāstnieki, kuru vidū bija gan vedēji, gan kāzu fotogrāfs, gan līgavas un līgavainis, dalījās atmiņās un pieredzē par kāzu organizēšanu, vadīšanu un norisi. Katrs izrādīja savu stāstu. Tika rādītas fotogrāfijas un pat albumi, kāzu apsveikumi un pateicības vecākiem, kā arī citas piemiņas lietas. Mēs uzzinājām, kā tolaik ğērbās jaunlaulātie, cik kupli apmeklētas bija svinības, cik ļoti rūpīgi tika domāts par jaunlaulāto un viesu izklaidēšanu, cik ļoti daudz sagatavošanās laika un izdomas bija vajadzīgs jaunā pāra vedējiem, kad finansiālo iespēju nebija tik daudz, cik gribētos, tāpēc bija jābūt ļoti radošiem un idejām bagātiem.

Dzirdējām stāstu par to, kā ceļā pēkšņi saplīst mašīna un, lai nenokavētu ceremoniju, līgavainis salūzušās detaļas vietā izmanto naglu un ceļš laimīgi turpinās. Uzzinājām, ka ne visas šķiršanās beidzas slikti, jo jaunās līgavas pirmais vīrs viņas otrajās kāzās uzceļ tādus goda vārtus, pie kuriem sagaida jauno pāri, ka tas palicis spilgtā atmiņā vēl šodien.

STĀSTNIEKI. Vakara dalībnieki (no kreisās) mazsalacieši Ņina Ārgale, Jānis Valentinovičs un Vija Gādiga.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru