Ķīmijas skolotāja Lauma atgriezusies no Erasmus+ semināra Itālijā

- 21.Augusts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras tehnikuma skolotāja Lauma Dišlere augusta sākumā devās uz Itāliju, lai piedalītos Erasmus+ projekta seminārā par sociālo iekļaušanu. Seminārs «Youth social exclusion» no 1. augusta līdz 5.augustam norisinājās Sardīnijas galvaspilsētā Cagliari. Kopā ar Laumu un vēl divām meitenēm no Latvijas seminārā piedalījās 22 citu valstu pārstāvji no Itālijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Somijas, Portugāles, Rumānijas un Ungārijas.

Semināra mērķis bija vērst dalībnieku uzmanību uz jauniešu sociālām problēmām un to, cik viegli jaunieši var tikt izstumti no sabiedrības tādu faktoru rezultātā kā, piemēram, materiālais stāvoklis, etniskā piederība, dzīves stila uzskati, fiziskā vai garīgā attīstība un daudzi citi faktori. Viens no semināra uzdevumiem bija saprast atšķirību starp jēdzieniem – iekļaušanās sabiedrībā, izstumšana no sabiedrības un ko nozīmē – mazāk iespēju.

Semināra ietvaros norisinājās arī multikulturāls vakars, kurā katras valsts pārstāvji iepazīstināja pārējos dalībniekus ar savas valsts raksturīgajiem ēdieniem, dzērieniem un arī paražām. Kamēr latvieši citus dalībniekus cienāja ar Latvijas gardumiem, piemēram, Rumānijas pārstāvji mācīja savu tradicionālo deju.

Pēc atgriešanās Latvijā Lauma stāsta: «Semināram atveltītais laiks paskrēja ļoti ātri, taču tā bija lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, veidot kontaktus, redzēt citu valstu pieredzi, problēmsituācijas, kā arī dalīties ar savu pieredzi un redzējumu. Dalība apmācībās Itālijā ļoti palīdzēja paplašināt savu redzesloku, mācīties no citiem, kā arī iepazīt citu kultūru mentalitāti, dzīves uztveri un attieksmi pret dažādām lietām. Šāda pieredzes apmaiņa ir likusi man aizdomāties arī par to, cik nosodoši ir cilvēki un cik ātri citus varam izstumt no sabiedrības. Mums visiem vajadzētu nedaudz vairāk novērtēt to, kas mums ir, un mazāk domāt par to, kā ir citur, jo arī citviet pasaulē sabiedrība saskaras ar tieši tām pašām vai pat vēl lielākām problēmām. Tā jau vienmēr šķiet, ka visur citur jau ir labāk kā pie mums, bet tā nebūt nav. Ir jāspēj novērtēt to, kas mums ir dots. Noteikti iesaku ikvienam izmēģināt Erasmus+ piedāvātos seminārus, jo tie attīsta personību un piedod jaunu vērtību dzīvei un darbam.»

Starptautiskais seminārs «Youth Social Exclusion: preventing and remedying this vicous circle» tika īstenots Eiropas Savienības programmas Erasmus + KA1 ietvaros sadarbībā ar Associazione ABìCì, kas atrodas Itālijā. Starptautiskā semināra partneris no Latvijas bija nevalstiskā organizācija «Donum Animus».

LAUMA DIŠLERE (attēla centrā) norāda, ka dalība semināros likusi aizdomāties,  cik nosodoši ir cilvēki un cik ātri citus varam izstumt no sabiedrības. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru