Ķiveres faktors

- 11.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Tādi nopietni vēja pūtieni, kādus piedzīvojām pagājušajās brīvdienās, visticamāk, ar katru nākamo gadu mūs piemeklēs arvien biežāk.

Lai ko mēs katrs domājam par globālo sasilšanu un tās izraisītajām pārmaiņām arī mūsu klimatiskajos apstākļos, kaut ko vētrai līdzīgu mums jābūt gataviem sagaidīt ik pa laiciņam. 

Lepojamies ar Latvijas zaļo rotu, noteikti pie tās varam pieskaitīt arī mūsu vectēvu un vēl viņu senču stādītās alejas, kuru koki šādu ekstremālu pūtienu laikā no dabas košuma un spožuma šad un tad jau kļūst par postu. Jo katram ceļmalā augošajam milzenim ar kuplu un pāri brauktuvei izpletušos zaru vainagu jau iekšā neielīdīsi... Nereti tur aiz raupjās mizas paslēpies bīstams trupelis, un koks lielā vējā var nolūzt viss vai arī kādu iespaidīgu zaru pazaudēt jebkurā brīdī! Ideāls variants būtu katru šādu ozolu, liepu vai vēl citu koku aleju zinīgiem speciālistiem pārbaudīt, ar viņiem pieejamu specifisku aparatūru par katra konkrētā koka izturību pārliecinoties. Garantēt, protams, te neko nevar, taču lielāka kopējā drošība mums visiem tad būtu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Mežinieks - 12.Oktobris, 2023 - 12:16

Sanāca braukt pa šoseju pirms Matīšiem, kur vējā bija nogāzies bērzs no stādītās alejas. Nelaimīgi bija cietusi garām braucoša automašīna. Cilvēkiem par laimi nekas bet mašīna no uzkrītošā koka apskādēta pamatīgi. Pavēroju alejas bērzus un pēc savas mežinieka pieredzes varu teikt, ka vismaz 50% no tiem ir bojāti (trupes pazīmes, plaisas un tml). Tātad faktiski savu mūžu nodzīvojuši. Jautājums vai mēs varam atļauties šādus kokus gar šosejas malām, pie mājām, sabiedrieskās vietās atstāt kā saka "dabiskai krišanai" , vai tomēr zāģēt nost.

jonis - 12.Oktobris, 2023 - 12:40

Jāzāģē ,bet tūlīt būs protesta mītiņi. Vispār nesaprotu ,kāpēc gar ceļu jāstāda koki? Koki, protams ir jāstāda ,bet kāpēc gar ceļmalām ,bīstami un ja ceļu rekonstruē ,jāzāģē un tad atkal tracis.

Mežinieks - 12.Oktobris, 2023 - 13:00

In reply to by jonis

Šitās alejas jau ir stādītas tajos laikos , kad brauca ar zirgu pajūgiem un aizbrauca pa ceļu retas automašīnas. Tagad ir cita kustības intensitāte un citi ātrumi. Tas tiem protestētājiem būtu jāsaprot.

Pievienot komentāru