Klīst gripas vīruss

- 26.Janvāris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

«Lai arī saslimušo skaits pagaidām nav liels un gripas intensitāte Latvijā saglabājas zemā līmenī, tomēr maisam gals ir vaļā,» saka Vidzemes slimnīcas Kvalitātes vadības nodaļas vadītāja, ārste Inga Zariņa, paskaidrojot, ka pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem ambulatorajās ārstniecības iestādēs šā gada 1. nedēļā reģistrēti 8 gripas klīniskie gadījumi (Rīgā, Liepājā un Valmierā), vidējā gripas intensitāte Latvijā — 7,3 gadījumi uz 100000 iedzīvotājiem. Pacientu vēršanās ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpošanas infekciju gadījumos gada sākumā salīdzinājumā ar 2017. gada nogali palielinājusies par 20%.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā kopš gripas sezonas sākuma noteikti 24 gripas vīrusi, no tiem 13 A tipa un 11 B tipa.

«Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu — bronhītu, pneimoniju, vidusauss iekaisumu, miokardītu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 — 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības,» uzsver Inga Zariņa, atgādinot, ka gripas pazīmes ir pēkšņs saslimšanas sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu laušanas sajūta, aizlikts deguns bez iesnām, sauss, rejošs klepus.

GRIPAS PAZĪMES ir pēkšņs saslimšanas sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu laušanas sajūta. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru