Koncertprogramma Tā klusā nakts decembrī izskanēs Latvijas dievnamos

- 6.Decembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau par tradīciju kļuvis dziedātājas Endijas Rezgales sirds aicinājums – Adventa un Ziemassvētku laikā priecēt klausītājus ar melodiskām un iemīļotām Ziemassvētku dziesmām bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas skaistākajos dievnamos visā Latvijā. Īpašā noskaņa tiks radīta kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām ērģelniecēm Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu Dižbrāļi, vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani.

Koncertprogrammas pērle – komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas dziesmu cikls Kluss starojums soprānam un ērģelēm, kurā izmantota Latgales sirds un dvēseles Annas Rancānes dzeja. Smeldzīgā un gaišā dzeja apvienojumā ar niansēto un smalko reģistru izvēli ļaus ieklausīties katra instrumenta skanējumā saskaņā ar lirisko Rezgales balsi. Tāpat baznīcās izskanēs klasiskās mūzikas darbi un Ziemassvētku korāļi, kā F. Šūberta Ave Maria, S. Franka Panis Angelicus, V. A. Mocarta Ave Verum, spiričuels Ej, stāsti kalnos lejās un daudzi citi.

Kā stāsta Endija: «Decembris ir pārdomu laiks par paveikto un pārdzīvoto. Laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku un atbalstu. Ik gadu programmā iekļauju gan jau iemīļotas un labi zināmas melodijas, gan atklājam klausītājam jaunus daiļdarbus. Koncertiem izvēlos sev aktuālās, uzrunājošās dziesmas, kuras manī pašā rada šo svētku sajūtu. Mana sirds gavilē, kad varu redzēt un satikt savu klausītāju, aprunāties un gūt iedvesmu.»

Skaistās balss īpašniece Endija Rezgale savas mākslinieciskās gaitas uzsāka tālajā Dienvidāfrikā. Dziedātājas repertuārā galvenokārt ir garīgā un klasiskā mūzika, dziesmas no kinofilmām un mūzikliem, kā arī latviešu komponistu dziesmas un kamermūzika. Endija kopš atgriešanās Latvijā ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs, ar savu dvēselisko un dziļi izjusto dziedājumu aizkustinot daudzu klausītāju sirdis.

Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas. Viņa sniegusi koncertus daudzās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē. Birģele ir vairāku nozīmīgu projektu vadītāja, kuru mērķis ir popularizēt un attīstīt ērģeļu kultūru.

Vīru vokālā grupa Dižbrāļi koncertē Latvijas dievnamos, pilsētu svētkos, garīgās mūzikas festivālos Lietuvā. Latvijas Simtgadei par godu sniedza 14 koncertus dažādos Latvijas dievnamos ar moto: «Par Tevi, Latvija, lūdzamies dziedot!».

Koncertu papildinās arī daudzu konkursu laureātes – vijolniece Marta Urtāne un saksofoniste Krista Fadejeva.

Koncertmeistare Anita Cinkmane – vokāla un klavierspēles skolotāja Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi. Skolojusi jaunos mūziķus, no kuriem daudzi izvēlējušies mūziku par savu profesiju un dzied operas un operetes teātros.

Koncerts Tā klusā nakts Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā notiks 8. decembra pēcpusdienā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru