Konkurētspējīga lauksaimniecības tehnika no Lietuvas

26.Jūnijs, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Pirmsjāņu nedēļas otrdienā ar savu jauno sadarbības partneri – Lietuvas uzņēmumu Laumetris – mūspuses lauksaimniekus Kocēnu novadā iepazīstināja lauksaimniecības tehnikas un rezerves daļu tirgotājs SIA AgroK. Arī Liesma tur pabija, lietuviešu atvesto tehniku apskatīja un dažas interesantas lietas uzzināja.

SIA AgroK valdes priekšsēdētājs ARTIS KĀRKLIŅŠ gandarīts, ka izdevies atvest tuvāk pie potenciālajiem klientiem vēl vienu lauksaimniecības tehnikas ražotāju tepat no kaimiņvalsts Lietuvas.

Vai šādi pasākumi firmai AgroK notiek regulāri?

Nē, mums šis – tā saucamās Lauku dienas jeb tehnikas demonstrācijas dienas – ir pirmais. Šogad sākām sadarbību ar lietuviešu uzņēmumu Laumetris, sākām Vidzemes reģionā izplatīt viņu ražoto produkciju – piekabināmo zemes apstrādes tehniku un dažāda veida piekabes: graudiem, ruloniem, celtniecībai un arī ļoti specifiskas – kūdras purviem domātas.

Ko lietuvieši atveduši rādīt šodien?

Tie ir trīs augsnes apstrādes agregāti – rugaines lobītājs, augsnes dziļirdinātājs un disku lobītājs. Visi šie agregāti ir mazākie savās sērijās, tas tāpēc, lai tie būtu kompaktāk pārvadājami. Konkrētā piekabināmā tehnika – platumā no divarpus līdz trim metriem – domāta mazām un vidējām saimniecībām, bet Laumetris izgatavo arī šādus pašus agregātus četru, piecu un sešu metru platumā, kas domāti lielsaimniecību tīrumiem.

Sīkāk par uzņēmuma Laumetris tapšanas vēsturi un tā šodienas aktualitātēm Liesmai pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks un komercdirektors JONS PUTNA.

Iepazīstiniet, lūdzu, nedaudz sīkāk ar jūsu uzņēmumu.

Firma Laumetris strādā jau divdesmit sesto gadu. Atrodamies pašā Lietuvas centrā – Ķēdaiņos, 50 kilometrus no Kauņas. Mums kopā ar kolēģi katram pieder 50% akciju šajā uzņēmumā. Kopā mācījāmies, kopā pabeidzām Lauksaimniecības akadēmiju kā inženieri mehāniķi. Sākumā, kad Lietuva tikko atguva neatkarību, abi kopā ar savām ģimenēm taisījām biznesu – katrs atsevišķi tirgojām dažādas no ārzemēm ievestas drēbes, tad reiz satikāmies, bija mums arī trešais kompanjons, un sākām spriest, ka vajadzētu sākt darīt kaut ko nopietnu. Es tolaik gatavoju nelielas piekabītes vieglajām automašīnām.

MUMS KOPĀ IZDOSIES! Par labu sadarbību Lietuvā ražotās lauksaimniecības tehnikas tirgošanā Vidzemē pārliecināti (no labās) uzņēmuma AgroK valdes priekšsēdētājs Artis Kārkliņš un firmas Laumetris komercdirektors Jons Putna.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru