Kopā būt!

- 19.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar šādu nosaukumu no 26. līdz 30. jūlijam bijušajā Ķoņu skolā jeb Dīķeres muižā notika bērnu vasaras nometne. Tā bija projekta Kopā būt! viena no aktivitātēm, ko 2021. gadā īsteno biedrība Ķoņu kalna dzīves skola, piesaistot sadarbības partneri Naukšēnu novada pašvaldību.

Ļoti daudziem bērniem šī bija pirmā nometne viņu dzīvē, tātad arī pirmais priekšstats par to, kas ir vasaras nometne. To viņi uzzināja un saprata, piedzīvotā bija krietns pulks, jo tika piedāvātas visdažādākās iespējas. Nometnē bija bērni, kuri jūnijā teikuši ardievas bērnudārzam, un arī tādi, kuri atvadījušies no sākumskolas. Lai visiem kopā būtu gan interesanti, gan jautri, gan droši, tad mazajos rīta un vakara sarunu apļos liela vērība tika pievērsta savstarpējai izpalīdzībai, empātijas vairošanai un labestības veicināšanai.

Īpašs uzdevums bija vērot smalkās dabas norises ZAAO dabas takā pie skudriņas Urdas, pārgājienā apkārt Purezeram un veicot uzdevumus kopā ar Gaujas reindžeriem. Tomēr būšana dabā kopumā pieradina būt vērīgiem, un bērni skaisto dabā pamanīja un citiem rādīja, arī laivojot, ejot pa upes krastu vai vienkārši, braucot autobusā, noķēra kādu skaistu mākoņu mākslas mirkli vakara debesīs. Ieraudzīto bija iespēja attēlot radošajos darbos, piemēram, veidojot dāvanu vismīļākajam un dodot lietām it kā otro dzīvi, kopā radīt ko jauku un neparastu. Savukārt dabas materiālus bērni meklēja un izmantoja savas sajūtu taciņas veidošanā nometnes teritorijā.

NOMETNES DALĪBNIEKI, kreisajā malā Agrita Gruzdiņa. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru