Kultūra un izklaide

Džeza diena

- 30.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien, 30. aprīlī, jau astoto gadu pēc kārtas Latvija kopā ar visu pasauli oficiāli svin UNESCO Starptautisko Džeza dienu, pievienojoties kustībai, kas uzsver džeza žanra diplomātisko lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Šogad šo svētku dienu Latvijā varēs baudīt no jebkuras vietas pasaulē! Pasākumus varat atrast: www.jazzday.lv/2021/ 

Korim «Skan» atkal mēģinājums klātienē

- 28.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 22. aprīļa vakarā, Valmieras tirgus laukumā ar smaidu sejā un priecīgām emocijām satikās daļa no Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kora «Skan» dalībniekiem, mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča un koncertmeistare Līga Ivāne. Liesma turp bija aizgājusi mēģinājuma sākumā, lai paklausītos, kā koris dzied, un parunātos ar dažiem kora pārstāvjiem. 

Latviskuma paraugam – jubileja

- 23.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

20. aprīlī apritēja 130 gadi, kopš Liepnas pagasta Fransiskopoles muižā mežsarga Reiņa un šuvējas Annas ģimenē dzimis komponists, diriģents, folkloras vācējs un apdarinātājs, koklētājs un kokļu meistars, mūzikas pedagogs un metodiķis ARTŪRS SALAKS.

Mežģīnes no koka

- 16.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Turpinot ielūkoties Valmieras muzeja krājumā, baltais mēbeļu pārsegs atklāj telpas vidū novietotu koka krēslu. Tā atzveltni rotā smalks, skaists un precīzs darbs – gluži kā koka mežģīnes.

Zemessardzes orķestra dāvana Lieldienās

- 1.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vakar piecās Valmieras vietās – Vidzemes slimnīcā pie ieejas poliklīnikā un pusstundu vēlāk baseina pusē, pansionātā «Valmiera» Rīgas ielā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta centrā Rīgas ielā un pansionātā Kauguru ielā – skanēja Zemessardzes orķestra metāla pūšamo instrumentu ansambļa brīvdabas koncerti, kuros uzstājās trompetisti Dāvis Sedols un Normunds Katajs-Paeglis, eifoniste Marija Anna Novicāne, trombonists Emīls Gāgans, tubists Eduards Lipāns un sitaminstrumentu virtuozs Viesturs Leitholds. 

Jaunās pianistes panākums

- 31.Marts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Universum mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes 7. klavieru klases audzēknei Evai Viļumsonei šis pavasaris iesācies ļoti darbīgi, jo pavisam neilgi pēc skolēnu pavasara brīvdienām Eva pārstāvēja savu skolu 1. Starptautiskajā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursā un ieguva Diplomu par 1. vietu savā vecuma grupā. 

Skanīgais pavasaris "Universum" mūzikas un mākslas pamatskolā

- 11.Marts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Universum mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā audzēkņi arī attālinātajā mācību procesā turpina muzicēt, pilnveidot savu tehnisko varēšanu, apgūt mūzikas teoriju un vēsturi, klausīties un atklāt arvien jaunus skaņdarbus. Neatņemama mācību procesa sastāvdaļa ir arī audzēkņu dalība konkursos, kas motivē jaunos mūziķus pilnveidot savas prasmes instrumenta spēlē. 

Gaismas meklētājs

- 19.Februāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mākslinieka Gustava Filipsona gleznu izstāde «Gaismas meklētājs» Valmieras integrētajā bibliotēkā abos stāvos skatāma līdz 8. aprīlim. Liesma pēc izstādes apmeklēšanas sazvanījās ar mākslinieku.