Kultūra un izklaide

Deju kolektīvam «Pastalnieki» – 40

- 15.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Trešdien, 13. oktobrī, savu 40. dzimšanas dienu atzīmēja Valmieras Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) «Pastalnieki». Diemžēl šogad par godu svētkiem koncerta un balles nebūs, bet ir cerība, ka to varētu rīkot pavasarī. "Liesma" sazinājās ar kolektīvu. 

Rudens Mazsalacas pilsētas bibliotēkā

- 15.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šis neparastais, neskaidrību pilnais rudens Mazsalacas pilsētas bibliotēkai pagājis rosīgi. Dzejas dienu laikā, 9. septembrī, Ramatas pagasta Kultūras centram sadarbojoties ar Mazsalacas pilsētas bibliotēku, notika Dzejas dienu pasākums sākumskolas audzēkņiem, kuri Nuķu pusmuižas norā pulcējās pie A. Vārpas darinātā piemiņas akmens Marijai Pēkšēnai.

Teātrī sākas rekonstrukcija

- 24.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šonedēļ darbu teātrī sākuši celtnieki, bet pagājušās nedēļas nogalē no tik ierastajām telpām atvadījās kolektīvs. Plānots, ka pēc 14 mēnešiem aktieri un skatītāji atgriezīsies daudz plašākā un ērtākā vidē. 

Dzejas autoru vakars bibliotēkā

- 21.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 16. septembrī, Valmieras Integrētajā bibliotēkā sarīkojumā «Dzeja zina vairāk par mani» klausītājus ar savu  dzeju iepazīstināja Agnese Rutkēviča, Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Aivars Ustups, Andris Akmentiņš un Kirils Vilhelms Ēcis. Dzejas vakaru  vadīja  Valmieras Drāmas teātra jaunais aktieris Artis Jančevskis. Muzikālā noskaņa bija akordeonista Māra Rozenfelda ziņā.

Dzejiska pastaiga

- 16.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 30. septembrim Valmierā tiek piedāvāts maršruts «Konceptuāla dzejas pastaiga». Tajā iekļauti desmit pieturpunkti, kuros ar viedierīces palīdzību būs iespēja iepazīt konceptuālo dzeju un tās autorus.

Andris Bulis viesojas Bērzainē

- 10.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmdien, 6. septembra vakarā Bērzaines tautas namā notika Dzejas dienai veltīts sarīkojums – savu dzeju lasīja Dailes teātra aktieris, dzejnieks, salacgrīvieties, kas patlaban dzīvo Rīgā, Andris Bulis. Noskaņu bagātināja ģitārists Ēriks Upenieks. 

Citāda skola

- 3.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Turpinot tradīciju, Valmieras muzejs 1. septembrī rīkoja radošo nodarbību ceļojumu «Citāda skola». Trīs stundas pagāja pils teritorijas pagalmos pie muzeja ēkām, senpilsētā un muzeja garšaugu dārzā Gaujmalā. 

Rīgas Motormuzejs piestāj Valmierā

- 13.Augusts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 5. augustā, pie Valmieras Kultūras centra viesojās Rīgas Motormuzeja pārstāvji, kas uzsākuši vasaras zibakciju «Atrodi ceļojošo motormuzeju». Ikviens varēja apskatīties divus retro automobiļus un īpaši veidotu fotostendu. Liesma arī bija klāt šajā zibakcijā.

Peoniju burvība

- 11.Augusts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien Valmieras muzeja Izstāžu nama otrajā stāvā tika atklāta valmierietes, mākslinieces Ilzes Ērgles-Vanagas pirmā gleznu personālizstāde «Iegrimt peoniju burvībā». 

Kokļu skaņas pieskandina Zilokalnu

- 4.Augusts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 1. augustā, Zilākalnā tika aizvadīta «Pasaules koklētāju skaņu taka». No pulksten 10 līdz 17.30 norisinājās dažādas lekcijas, meistarklases kopā ar pasniedzējiem no Latvijas – Laimu Jansoni, Lieni Skrebinsku, Ilzi Ozolu un Antu Eņģeli. Noslēgumā izskanēja dziesminieka Kārļa Kazāka un koklētājas Laimas Jansones koncerts.