Kultūra un izklaide

«Spēlmaņu nakts» apbalvojumi arī valmieriešiem

- 25.Novembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

23. novembrī, Dailes teātra dibinātāja un režisora Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Šogad pasākums norisinājās netipiski, vakara vadītāji – aktieri Sandis Pēcis, Viktors Ellers un Gatis Maliks – bija uz Liepājas teātra skatuves, bet nominanti un citi aktieri teātros citviet Latvijā vai savās mājās.

Pludlīnijas

- 13.Novembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras integrētās bibliotēkas pirmajā stāvā kopš 7. novembra apskatāma mākslinieces, rīdzinieces SABĪNES LĪVAS gleznu personālizstāde «Pludlīnijas». 

Triānas parks

- 23.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar, 23. oktobrī, Valmieras Kultūras centrā notiks grupas Triānas parks (angļu valodā Triana Park) koncerts «11». Liesma sazinājās ar grupas solisti Agnesi Rakovsku.

Rotaļa ar ēnu

- 9.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 11. oktobrī, trijos dienā Valmieras teātra kafejnīcā notiks mākslinieka rīdzinieka Jāņa Šneidera meistarklase Ēnu spēle. Dalība meistarklasē ikvienam ir bez maksas. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu kultura@valmiermuiza.lv (dalībnieka vārds, uzvārds, vecums, kontakttālrunis).

«Jumprava. Lielais notikums»

- 2.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmdien, 28. septembrī, Valmierā sākās spēlfilmas «Jumprava. Lielais notikums» filmēšana. Valmieras Kultūras centra un ZET zāle bija kā pirmais filmēšanas laukums, galvenais uzdevums – apkārtējo vidi maksimāli pietuvināt 80. un 90. gadu gaisotnei. 

Kopīgas vakariņas, kas pārvēršas katastrofā

- 25.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvoja režisora Reiņa Suhanova iestudētā amerikāņu dramaturga Stīvena Karama luga «The Humans» ar nosaukumu «Ģimene», kurā sāpīgās un nepatīkamās tēmas tiek apskatītas tieši tāpat kā dzīvē, caur pašironisko un melno humoru. 

Dzeja ir tā, kas mums dod spēku

- 23.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 17. septembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā lieltelpā norisinājās Dzejas dienu Autoru vakars, kurā ar klausītājiem tikās dzejnieki Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups, Juris Helds, Jānis Rokpelnis un Andris Akmentiņš un Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolniece Elīna Elizabete Runce (dzejas slama 2020 uzvarētāja). 

Akmens galaktika un Stāstu pasaule

- 18.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 11. septembrī, Valmieras muzeja Izstāžu zālē atklāja divas izstādes – pirmajā stāvā siguldietes, mākslinieces Sabīnes Stāles makrofotogrāfiju izstādi Akmens galaktika un otrajā stāvā igaunietes, fotogrāfes Kylli Sparre fotogrāfiju izstādi Stāstu pasaule. Tās apskatāmas līdz 17. oktobrim.

Tradicionālā dziedāšana

- 17.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 13. septembrī, Valmieras muzejā norisinājās tradicionālās dziedāšanas meistarklase, kas notiek Valmieras Kultūras centra īstenotā projekta Gara gaisma ietvaros. Meistarklasē kopā ar etnomuzikoloģēm Zani Šmiti un Inesi Mičuli dalībnieki strādāja ar elpošanas, dikcijas un dziedāšanas tehnikām.

Laiks pabūt kopā ar dzeju un mākslu!

- 3.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau 55. gadu septembrī Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls «Dzejas dienas». Valmierā par godu Dzejas dienām visu septembri garāžās aiz Valmieras Kultūras centra ikviens aicināts izbaudīt interaktīvu piedzīvojumu – Dzejas teltis. Pirmajā septembrī Dzejas teltīs varējām sastapt šī projekta un Story Hub producentes ELIZABETI PALASIOSU un MARTU KONTIŅU.

Aizmirstās dzijas iedvesmo jaunai idejai

- 14.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

EMĪLIJA LĪNA JANSONE ir no Valkas, bet nu jau divus gadus dzīvo Valmierā. Viņai tuva ir zero waste un less waste filozofija, ko jauniete piekopj arī ikdienā, kā rezultātā viņa nonākusi pati pie savas idejas, ko attīstīt – šobrīd viņa tamborē kokvilnas aplīšus sejas tīrīšanai un mazgāšanai.