Kultūra un izklaide

Gaismas meklētājs

- 19.Februāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mākslinieka Gustava Filipsona gleznu izstāde «Gaismas meklētājs» Valmieras integrētajā bibliotēkā abos stāvos skatāma līdz 8. aprīlim. Liesma pēc izstādes apmeklēšanas sazvanījās ar mākslinieku. 

Lakatu un deķu saldēšana

- 9.Februāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 6. februārī, laukumā pie Valmieras Kultūras centra varēja apskatīt, kā norisinās lakatu un deķu saldēšana. Šogad, savā 75. jubilejas gadā, Tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) «Valmiera» izmantoja gada aukstāko laiku, izklājot savus krāsainos lakatus un deķus, izsaldējot tos, un vienlaikus priecēja citus ar saviem darinātajiem darbiem. Dienas tumšajā laikā darbus varēja vērot izgaismotus. 

Valmieras Kultūras centram – 55!

- 4.Februāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien, 4. februārī, aprit 55 gadi, kopš 1966. gadā durvis vēra tolaik jaunatklātais Valmieras Kultūras nams, tagad – Valmieras Kultūras centrs. Jau vairākus gadu desmitus Valmieras Kultūras centra dzimšanas diena tikusi atzīmēta ar Pašdarbnieku svētku koncertu februāra pirmajā sestdienā. 

Kurp tālāk dosimies?

- 22.Janvāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušajā gadā simtgade apritēja Valmieras Mūzikas skolai, kas Latvijā ir pirmā mūzikas mācību iestāde ārpus Rīgas. Skola tapa sarežģītos politiskos, saimnieciskos un finansiālos apstākļos, bet tapa, jo tāda bija objektīva nepieciešamība.

Ielu muzikante

- 15.Janvāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tā sevi dēvē EVELĪNA KRAMA (23). Viņa šobrīd dzīvo Rīgā, bet mājas ir Madona – pilsēta, kurā dzimusi. Darbdienu rītos ir pilna laika studente, studē Kultūras vadību Ekonomikas un kultūras augstskolā. Savukārt vakarus un nedēļas nogales pavada, gatavojoties ielu performancēm vai uzstājoties kādā no Latvijas pilsētām. 9. janvārī Evelīna bija sastopama Valmierā un garāmgājējus priecēja ar skaistām un izjustām dziesmām. 

Ligitai Dēvicai – jubileja

- 18.Decembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ligita Dēvica, kuru viņas tuvi draugi un kolēģi dēvē par Gitu, ir dzimusi 1940. gada 20. decembrī Liepājā. No turienes viņa 1963. gadā kā pavisam jauna aktrise, tikko vienu gadu pamācījusies Baltijas Flotes teātra studijā, atnāca uz Valmieras drāmas teātri, tam kļūstot par viņas pirmo un vienīgo darba vietu, bet pilsēta – par mājām, kur uzaug viņas dēls. 

«Spēlmaņu nakts» apbalvojumi arī valmieriešiem

- 25.Novembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

23. novembrī, Dailes teātra dibinātāja un režisora Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Šogad pasākums norisinājās netipiski, vakara vadītāji – aktieri Sandis Pēcis, Viktors Ellers un Gatis Maliks – bija uz Liepājas teātra skatuves, bet nominanti un citi aktieri teātros citviet Latvijā vai savās mājās.

Pludlīnijas

- 13.Novembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras integrētās bibliotēkas pirmajā stāvā kopš 7. novembra apskatāma mākslinieces, rīdzinieces SABĪNES LĪVAS gleznu personālizstāde «Pludlīnijas».