Kur šie cilvēki dzīvo?

- 1.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ saņēmām kārtējo viedo zaļo vēsti no Briseles – tur Eiropas it kā paši gudrākie prāti un gan jau ar nospiedošu balsu vairākumu nolēmuši, ka no 2035. gada mūsu kontinentā vairs nebūs lemts tirgot jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem.

Tā pagājušās nedēļas ceturtdienā lēmis Eiropas Parlaments, tā plāno dzīvot Eiropas Savienība. Ja pirksi jaunu auto, arī Latvijā, tad tikai elektromobili vai – sliktākajā gadījumā – hibrīdu (es tā ceru)!

Izlasot šādu deklaratīvu paziņojumu, uzreiz jāsāk aizdomāties, kur un kā šāda lēmuma pieņēmēji plāno atbilstošus enerģijas resursus, kā viņi domā sagādāt šādiem motoriem atbilstošu uzpildes infrastruktūru. Manuprāt, nevajadzētu lolot ilūzijas, ka jau pēc desmit gadiem Latvijā pie katra laternas staba – tā vienā TV raidījumā aizrunājās divi kungi, vienu no potenciālajiem satiksmes ministra kandidātiem Andri Kulbergu ieskaitot, – būs sava elektromobiļa ātrās uzlādes rozete un ka, piemēram, man labi zināmajā Apiņielas 86 dzīvokļu piecstāvu nama pagalmā pa nakti būs iespējams vienlaikus uzlādēt elektromobiļus kaut vai desmitajai daļai dzīvokļu īpašnieku.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru