Labākā no visām izvēlēm

- 7.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šā gada maija pēdējā dienā Latvijas Republika ieguva jaunu Valsts prezidentu – mūsu ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru šim augstajam amatam virzīja Saeimas frakcija «Jaunā Vienotība» (JV) un kura kandidatūru atbalstīja Saeimas deputātu vairākums.

Personiski es uzskatu šo izvēli par izcilu un nešaubos, ka Saeima 31. maijā ievēlēja Valsts prezidentu ne tikai uz nākamajiem četriem, bet būtībā astoņiem gadiem, un ievēlēja prezidentu, kurš pēc savu pilnvaru termiņu beigām ieies vēsturē kā viens no pašiem spožākajiem mūsu valsts vadītājiem.

Pirmkārt jau Valsts prezidenta izraudzīšana ir ne tikai izvēle par labu kādam konkrētam kandidātam, bet arī izvēle par labu tai vai citai vīzijai par Latvijas valsts un sabiedrības nākotni, kā arī izvēle par labu tam, kā mūsu valsts tiks pārstāvēta aiz tās robežām un cik nozīmīgs būs Latvijas vārds starptautiskajā arēnā. Tāpat ģeopolitiskā situācija šobrīd ir tāda, ka mums ir vitāli nepieciešams Valsts prezidents, kurš jau no pirmās dienas pēc stāšanās amatā spēj efektīvi pildīt savus pienākumus un kuram pirmie gadi vai pat viss amata termiņš nepaiet, mācoties būt par Valsts prezidentu. Izsakoties nedaudz tēlaināk – kuram «amata kurpes» der uzreiz, nevis kurš tajās cer «ieaugt», bet varbūt arī neieaug.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru