Laikmetīgās mākslas izstāde Virsma. Klātbūtne

- 1.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 1. novembra līdz 7. decembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā un Valmieras vecajā ūdenstornī (K. Valdemāra ielā 1) apskatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) 7. klases audzēkņu noslēguma darbu izstāde. Atklāšana 1. novembrī pl. 16 Valmieras muzejā.

Kādas ir mūžīgās vērtības, laikmeta problēmas un tendences mākslā, to 2019. gada mācību programmas noslēguma darbos Kompozīcijā un Mākslas valodas pamatos domāja, pētīja, risināja un izstrādāja VDMV 7. klašu izglītojamās: Laura Baldiņa, Unda Barisa, Emīlija Ērgle, Rute Nikola Ērgle, Greisa Geca, Ance Kočkere, Rūta Luīza Lazdinska, Evelīna Marta Mardaka, Līva Mince, Estere Ošeniece, Viktorija Paegle, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane, Alīna Stolere un Diāna Valdmane (pedagoģes – Silvija Melnūdre un Indra Cālīte).

Darbu interpretācijai tika izvēlēti plaši zināmi autori un viņu darbi: Romana Sutas Mākslinieka darbnīca un Zaļumballe, Niklāva Strunkes Cilvēks, kas ieiet istabā, Aleksandra Drēviņa Bēgles. Pie galda un Leonardo da Vinči Svētais vakarēdiens. Vienojošais gleznotāju darbos ir galds/virsma. Tas ir simbols mākslinieka radošajam garam, cilvēku līksmei, priekam un kopības sajūtai, ģimeniskām atmiņām, patvērums cerībai svešumā nonākušajiem, visbeidzot, satikšanās vieta ikvienam no mums.

Jaunās mākslinieces nopietni strādāja ne tikai pie darba vizuālās kompozīcijas, bet arī aktualizēja laikmeta problēmas. Katra kompozīcija ir unikāla ar savu domu un izpildījumu brīvi izvēlētā tehnikā un materiālos. Šis ir īpašs notikums, jo tas ir pirmais apjomīgais projekts 15 jauno mākslinieču izstāžu pieredzē.

Valmieras muzeja Izstāžu zāles ekspozīcijā varēsiet aplūkot dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus, laikmetīgi risinātus darbus: grafiku, kolāžu, asamblāžu, batiku, fotogrāfiju, kā arī apgleznotu porcelānu.

Valmieras vecā ūdenstorņa ēkas 2., 3. un 4. stāva ekspozīcijā redzēsiet laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus: video un gaismas instalācijas, instalācijas, stencilu, hologrammu, dokumentālo un dokumentēto fotogrāfiju, kā arī ikviens aicināts līdzdarboties izziņas un radošās darbības procesos:

* agrās otrdienas no pl. 10 līdz 14;

* vēlās ceturtdienas no pl. 14 līdz 20;

* 2., 16., 30. novembrī no pl. 11 līdz 18 ģimeniskās sestdienas izstādes apskate kopā ar māksliniekiem/darbu autoriem;

* 10. novembrī no pl. 11  līdz 15 darbnīcas/stāsti/izstāde gida pavadībā bērniem un senioriem;

* 24. novembrī no pl. 15 līdz 20 darbnīcas/stāsti/izstāde gida pavadībā pusaudžiem un jauniešiem.

Ieeja bez maksas.

Par sniegto atbalstu izstādes tapšanā pateicamies VDMV, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras muzejam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru