Latvijas labākie ganāmpulki 2019./2020. pārraudzības gadā

- 19.Janvāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas lauksaimniecības datu centrs pagājušā gada nogalē bija publicējis datus par 2019./2020. pārraudzības gadu. 

Šajā pārraudzības gadā Latvijā vidējais piena izslaukums kāpis par 323 kg un ir sasniedzis 8170 kg. Pozitīvs faktors ir arī tas, ka iepriekšējā gadā šis kāpums nebija tik liels. Ņemot vērā LDC pieejamo informāciju, var secināt, ka pēdējo gadu tendence turpinās, jo ir samazinājies ganāmpulku un slaucamo govju skaits, proti, par 256 ganāmpulkiem un 2,7 tūkstošiem slaucamo govju. Attiecīgi uz 2020. gada 30. septembri Latvijā bija 3775 ganāmpulki, kuri nodarbojas ar piena lopkopību, un aptuveni 117,6 tūkstoši slaucamo govju.

Latvijas ražīgākās piena lopkopības saimniecības

Šis ir trešais pārraudzības gads pēc kārtas, kur produktīvāko ganāmpulku topa 1. vietā ierindojas un ir nostiprinājusi savu pozīciju Z/S «Ceriņi», pēc viena gada pārtraukuma topam ir pievienojusies Z/S «Kalējiņi 1» un otro pārraudzības gadu pēc kārtas topā savā pozīcijā stabili ir noturējies ganāmpulks SIA «Pērles A.A.J.».

Visražīgākais piena ganāmpulks ir atrodams Rūjienas novada Jeru pagastā. Tur sekmīgi saimnieko Kļaviņu ģimene. Zemnieku saimniecībā «Ceriņi» šajā pārraudzības gadā tika slauktas 373 slaucamās govis. Vidējais izslaukums bija 15620 kg piena ar piena sausnas saturu 3,64% tauki un 3,24% proteīna.

STABILITĀTE. To ar ganāmpulka produktivitātes rādītājiem aizvadītajā pārraudzības gadā un ar savu darbu apliecina Naukšēnu novada SIA «Pērles A.A.J.» saimnieks Jānis Pastars. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru