Latvijas tautsaimniecība — pagātne, tagadne un nākotne

- 9.Maijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. maijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, norisināsies forums «Latvijas tautsaimniecība — pagātne, tagadne un nākotne», ko organizē Vidzemes Augstskola, «Ekonomistu apvienība 2010» un apgāds «Jumava». Foruma noslēgumā notiks grāmatas «Latvijas tautsaimniecības vēsture» atvēršana.

Uz forumu ir aicināti Latvijas viedokļu līderi — uzņēmēji, politiķi un zinātnieki, kuri ne tikai diskutēs par Latvijas šī brīža saimnieciskajām aktualitātēm, bet arī vērtēs pagātnes notikumus un ieskicēs nākotni. Par gaidāmo forumu un citām aktualitātēm stāsta Vidzemes Augstskolas rektors GATIS KRŪMIŅŠ.

 

Kas gaidāms forumā «Latvijas tautsaimniecība — pagātne, tagadne un nākotne»?

Nu jau jāsaka, ka Vidzemes Augstskolas un tās sadarbības partneru rīkots forums maijā par aktuālu tēmu ir kļuvis par tradīciju. Pie viena galda saaicinot uzņēmējus, akadēmiskās un zinātniskās vides pārstāvjus, politiķus un valsts pārvaldes darbiniekus, esam diskutējuši gan par augstāko izglītību, gan tehnoloģijām, gan tautsaimniecību. Arī šogad pie viena galda sēdināsim dažādu jomu un nozaru pārstāvjus, pasākumu filmēsim, ar mūsu sadarbības partneru LMT atbalstu būs nodrošināta tiešraide. Šoreiz pasākums notiks Rīgā — Vidzemes un Latvijas galvaspilsētā.

Kāpēc tieši šāds foruma temats?

Tāpat kā iepriekšējais forums, arī šis būs Latvijas tautsaimniecības vēstures projekta zīmē. Trīs gadus notiek intensīvs darbs pie fundamentāla izdevuma sagatavošanas. Un mēs šogad liekam kopā trīs lietas — pagātni, tagadni un nākotni. Sabiedrībā zināšanas par vēsturi ir visai fragmentāras, pie tam daudzas lietas par pagātni ir sapītas dažādos mītos, kas bieži nesaskan ar realitāti. Pagātne tiek uztverta emocionāli un klišejiski, un ar tādu pieeju mēs faktiski nevaram saprast, kas notiek mūsdienās, kā arī visai problemātiski ir būvēt savu nākotni. Liekot visas trīs lietas kopā, skaidrojot vēsturi, mēģinām rast atbildes, kāpēc lietas notika tā, kā notika, un ko mums darīt, lai kļūdas neatkārtotos un nākotne būtu iespējami labāka. Pieeja kopumā ir ļoti starpdisciplināra un inovatīva, mēs ne tikai gatavojam tekstus gaidāmajai grāmatai, bet esam procesā iesaistījuši ļoti daudzus dažādu nozaru ekspertus. Nebaidāmies no pretējiem viedokļiem, jo strīdos un diskusijās rodas daudzas labas atziņas un idejas.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri