Lauksaimniecība ir un paliek stratēģiska nozare

- 15.Marts, 2022
Laikrakstā

«VAKS» – kooperatīvā sabiedrība ar graudu pirmapstrādes un uzglabāšanas struktūrvienībām Valmierā, Matīšos, Gulbenē, Varakļānos un Jelgavā – vairāk nekā divdesmit pastāvēšanas gados ir kļuvis par vienu no lielākajiem graudkopības un sēkl­kopības uzņēmumiem valstī. Gatavojoties jaunajai 2022. gada sezonai, «VAKS» ir vairāk nekā 700 biedri ar kopā apstrādātajiem aptuveni 170 tūkstošiem hektāru lauksaimniecībā izmantojamo zemju.

Šī sezona Ukrainā notiekošā kara, Krievijai un Baltkrievijai izvirzīto sankciju, kā arī globālo biržu cenu kāpuma dēļ graudkopjiem solās būt pamatīgs izaicinājums. Par to, stāvot pie minerālmēslu un sēklu maisu kalniem, saruna ar «VAKS» komercdirektori un agronomi ZINTU JANSONI.

Ejot uz «VAKS» Valmieras ražošanas bāzes minerālmēslu krājumu uzglabāšanas laukumu dzelzceļa sliežu tuvumā, Zinta pa ceļam saka:

«Jebkurai attīstītai valstij lauksaimniecība ir viena no stratēģiskajām nozarēm. Miera laikos par to īpaši neaizdomājamies, jo valda pārticība un pārliecība, ka tā tas būs mūžīgi, bet, pēkšņi iestājoties tik kritiskiem apstākļiem kā pašlaik, mēs vairāk nekā jebkad agrāk tomēr novērtējam, ko nozīmē, ka mums ir pašiem sava pārtika, ka varam sevi apgādāt ar nepieciešamajiem pārtikas produktiem.

ZINTA JANSONE: «Paši pēdējie minerālmēslu vagoni no Krievijas bija pasūtīti vēl pirms kara. Agrāk to sagādi veicām pakāpeniski visas sezonas garumā, bet tagad, sajūtot pirmos biržu cenu svārstību signālus, to nācās paveikt maksimāli īsā laikā. Paspējām!»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru