Lazarevs, Punculs un Bogdaškins izsaukti uz Latvijas izlasi

- 30.Augusts, 2019
Sports
Laikrakstā

Vakar Latvijas futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs paziņoja spēlētāju kandidātu sarakstu pirms septembrī gaidāmajām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Austriju un Ziemeļmaķedoniju. Tajā iekļauti arī trīs VALMIERA GLASS VIA futbolisti – vārtsargs Vladislavs Lazarevs, pussargs Boriss Bogdaškins un uzbrucējs Ēriks Punculs.

25 spēlētāju vidū 16 šobrīd pārstāv Optibet virslīgas komandas – septiņi no Riga FC, četri no RFS, trīs no Valmieras un divi no Liepājas. Kārtējo izsaukumu saņēmis arī valmierietis Roberts Savaļnieks, viņam būs visas iespējas papildināt savu izlases spēļu skaitu (šobrīd 15). Tieši ar valmieriešu trio un dažu Riga FC spēlētāju (kā Armanda Pētersona un Roberta Ozola) iekļaušanu sarakstā atspoguļojušās iepriekš slovēņu trenera paustās nepieciešamās pārmaiņas. No izlases debitantiem tieši Punculu treneris izcēlis kā spēlētāju, kurš nebaidās uzņemties iniciatīvu, ir agresīvs laukumā un pie tam labā formā. Jāpiebilst, ka 25 gadus jaunajam uzbrucējam pilnībā parādīt savas spējas pēdējā laikā traucē nesadziedēta trauma – tās dēļ arī pēdējās kluba spēlēs viņš nav spēlējis vai izgājis uz maiņu. Ēriks sava līdzšinējā kluba rindās šajā sezonā piedalījies 19 virslīgas spēlēs, kurās guvis trīs vārtus, vienus pievienojot arī Latvijas kausa izcīņā. Boriss var lepoties ar otru lielāko spēles laiku komandā, izlaidis tikai vienu spēli un guvis arī divus vārtus. Savukārt Vladislavs nospēlējis, tā teikt, no zvana līdz zvanam, neizlaižot nevienu spēli un atnesot  komandai vairākas spilgtas uzvaras. Arī padziļinātā statistika rāda, ka savā ampluā viņš ir šobrīd labākais vārtsargs čempionātā.

Pēdējo reizi gods tikt izsauktam izlasē kādam no Valmieras futbola kluba bija pērnā gadsimta pēdējos gados, vismaz divi mūspuses futbolam tuvu stāvoši cilvēki minēja, ka tas bijis Viktors Terentjevs. Vairākiem bijušajiem valmieriešiem šāds gods tika jau pēc kluba pamešanas.

Pavisam reāla iespēja kādam no jauniesauktajiem tikt arī laukumā būs – 6. septembrī, kad izlase spēlēs viesos pret Austriju, un 9. septembrī Daugavas stadionā pret Ziemeļmaķedoniju.

IZPELNĪJUŠIES UZMANĪBU. Uz Latvijas izlases nometni izsauktie VALMIERA GLASS VIA futbolisti – Ēriks Punculs (no kreisās), Boriss Bogdaškins un Vladislavs Lazarevs.

Komentāri
Pievienot komentāru