Liela brēka, maza vilna

- 21.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Aprīļa pirmajā pusē kļuva zināms, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturēti 29 muitnieki, 21 no kuriem atzīts par aizdomās turamajiem, piemērojot viņiem ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Šis gadījums tikmēr ne tuvu nav nedz pirmais, nedz arī pats vērienīgākais – muitas draudzīgajās rindās ieklīdušās melnās avis, kuru pulcēšanās vieta laikam jau ir valsts austrumu robeža, Latvijā tiek aizturētas gana regulāri, un visai saprotami, ka par vieniem un tiem pašiem iespējamajiem likumpārkāpumiem. Jau pavisam cits jautājums tikmēr ir, ka visas šīs aizturēšanas sen vairs neizraisa kaut minimāli vērā ņemamu rezonansi sabiedrībā, un arī izmeklēšanas vairākumā gadījumu beidzas būtībā ar neko. Kaut kā nav dzirdēts par skaļām tiesas prāvām, vērienīgām muitnieku īpašumu Krievijas pierobežā konfiskācijām, reāliem cietumsodiem vai vēl kādiem citiem uzskatāmiem rezultātiem.

Taisnīguma labad jāpiebilst, ka viss iepriekš minētais attiecas ne jau tikai uz melnajām avīm muitas rindās. Seno gudrību – liela brēka, maza vilna – bez jebkādām problēmām ir iespējams pielāgot veselai virknei skaļu aizturēšanu un izmeklēšanu visdažādākajās nozarēs, kas beigušās ar aizdomās turamo vai nu attaisnošanu, vai arī simbolisku sodīšanu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru