Lielais municipāltirgus ir sācies

- 25.Oktobris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Saeimas likumdošanas procesa «dzirnavās» tika ielaists valdības iecerētās pašvaldību reformas pamatdokuments – projekts grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, paredzot no 119 tagadējām izveidot 39 vietvaras. Vai tomēr, kas nu jau kļuvis daudz ticamāk, vēl vairāk.

Pēc tam, kad koalīcijas iekšējo diskusiju rezultātā Daugavpils, Liepāja un Rēzekne tika pasargātas no sapludināšanas ar «lauku teritorijām», sabiedrībai un jo īpaši tagadējiem pašvaldībniekiem kļuvis skaidrs, ka Jura Pūces piedāvājums nebūt nav «akmenī iekalts». Arī pats pašvaldības lietu ministrs šķiet iebāzis dziļi atvilktnē savu vēl neseno nepielūdzamību.

Kļuvis skaidrs, ka novadveči var un viņiem vajag kaulēties. Cerības kaut ko izdiņģēt ir reālas, īpaši tad, ja aiz muguras ir kāda valdības partija vai tai pietuvināti vietējie grupējumi. Tāpēc Zemgales austrumpusē ir pieteikti interesanti plāni, ignorējot «Pūces karti», veidot Sēlijas dižnovadu ar centru Jēkabpilī. Diez vai turienes municipālpolitiķi tik braši publiskotu savas idejas, ja zinātu, ka tās izčabēs un tikai sadusmos Rīgas kungus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru