Likteņa pirksts Rožkalnos

- 20.Oktobris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Kad maija beigās izdzirdēju par ugunsnelaimi Camphill nodibinājumā «Rožkalni», pirmā doma, kas iešāvās prātā, bija – kas tagad notiks ar Rožkalniem? Kur paliks ciematnieki?

Jo tur nodega skaistā, no salmiem veidotā Zentas māja, pieci jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem un vairāki līdzstrādnieki palika bez pajumtes un 13 cilvēki zaudēja visu savu iedzīvi. Tas ir smags sitiens, un pirmajā brīdī vēl netiek runāts par jaunu māju, ir jāsakopj nodegusī māja,  jāizšķiro, kas palicis. Rožkalnu pagalmā tiek uzstādītas lielās zemessardzes teltis un sākas šķirošanas darbi, izskan arī aicinājums līdzcilvēkiem ziedot jaunas mājas būvniecībai, un tajā brīdī es saprotu, ka Rožkalnu stāsts nav beidzies. Četru mēnešu laikā Rožkalni tiek pie jaunas, modernas dzīvojamās mājas. Šobrīd notiek mājas labiekārtošana, un devāmies   skatīties, kā viņiem klājas. 

Pēdējo reizi Rožkalnos biju aprīļa beigās, pirms ugunsgrēka, un klātienē nebiju redzējusi nelaimes nodarīto, bet jau tālumā var redzēt uguns nopostīto Zentas māju – tur nekas daudz nav palicis. Iebraucot pagalmā, var redzēt jauno māju, mūs sagaida ciematnieki Kaspars un Rita ar suni Duksi. Viņi vedina mūs pie JĀŅA ROZES, kas ir «Camphill Rožkalni» valdes priekšsēdētājs.

JAUNAIS JUMTS vēl procesā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru