Logopēdi un speciālie pedagogi Gulbenē

- 19.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

11. maijā tālākizglītības kursus pabeidza logopēdi, speciālie pedagogi un pedagogi, kas strādā ar bērniem, kuriem ir mācīšanās traucējumi. Šoreiz Gulbenes novadā iepazinām komandas darba principus un pasākumus, veidojot kvalitatīvu korekcijas procesu, tā palīdzot bērniem pārvarēt mācīšanās grūtības, valodas un runas traucējumus.

Gulbenieši ir sava novada patrioti. Logopēde un dzejniece Daiga Kalinka iesāka dienu ar savu dzeju par Gulbeni, stāstīja par vasaras nometni bērniem ar valodas un runas traucējumiem, kura notiek jau vairākus gadus un nespēj apmierināt visus gribētājus tajā piedalīties. Saņēmām speciālistu izstrādātus materiālus vecākiem par logopēda darbu un bērna gatavību uzsākt mācības 1. klasē. Ir ko pamācīties no gulbeniešiem.

Bērnudārzā «Auseklītis» baudījām sirsnīgu koncertu. Vadītāja Vija Pušķe stāstīja par metodēm un vienotu pieeju bērnu apmācībā. Kolektīvs realizē dabas vides estētikas programmu, dzīvo un mācās pēc dabas principiem. Apskatījām grīdas un sienas spēles, kas ceļo no vienas grupiņas uz citu, lai visi bērni var spēlēt un mācīties. Kursu dalībniecēm bija iespēja praktiski darboties ar krāsainajām smiltīm, gūt ieskatu silto smilšu baseina darbībā, izbaudīt masāžas skuju slotiņu pieskārienus, saņemt atbildes uz visiem jautājumiem. Par savu darbu stāstīja logopēdes Anita Sarkane, Daiga Pumpure, Līga Seņkāne.

Viedus vārdus un sirsnīgus vēstures stāstus dzirdējām Stāmerienas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcā un Stāmerienas pilī, kur notika svinīga kursu apliecību saņemšana. Gulbeniešu sirsnība ir neizmērojama.

Mācības noslēgušās. Ar lepnumu varu teikt — logopēdi ir sava darba mīlētāji un pratēji. Sarunā par bērna attīstības traucējumiem logopēdes teiktais: «Viņš iekritis manā sirdī. Es darīšu visu, kas manos spēkos» to apliecina un dod pārliecību, ka darbs tiek darīts ar vislielāko atbildību.

Paldies kursu dalībniecēm par vērtīgo un labestīgo kopā mācīšanos. Paldies izglītības iestāžu kolektīviem par atbalstu un sapratni, ka bez nopietnas mācīšanās labs darbs nav iespējams.

Lai visiem darbīgs mācību gada noslēgums un jauka atpūta vasarā!

LOGOPĒDES Dana Arnīte un Līga Miķelsone strādā ar krāsainajām smiltīm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru