Mācīsimies izzināt vidi un to saudzēt

- 6.Septembris, 2016
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Jaunais mācību gads sācies arī pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «ZAAO» vides izglītības programmās. Aicinām izglītības iestāžu audzēkņus un pedagogus tajās iesaistīties ne mazāk čakli kā iepriekšējos gados. Izzinot vidi un dabu sev apkārt, sadarbībā ar mūsu speciālistiem dažāda vecuma skolēni tā mācīsies meklēt risinājumus saudzīgai rīcībai pret apkārtējo vidi, labāk izpratīs, ko nozīmē mainīt daudzu līdz šim ierasto rīcību ar atkritumiem.

Viena no līdz šim vislielāko popularitāti ieguvušajām ir reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe» mūsu uzņēmuma piedāvāt licencētā bērnu un jauniešu interešu izglītības programma. Tā ietver gan mācību stundas, gan ekskursiju par šajā teritorijā notiekošo. Būtiski, ka šajā mācību programmā tiek piedāvātas vairākas tādas tēmas, kas iekļaujas arī izglītības iestāžu mācību saturā dabas zinību priekšmetos. Šāda licencētā programma «Daibē» tiek īstenota piekto mācību gadu. Tā bērniem nodrošina padziļinātas zināšanas par dabas sistēmām, procesiem, cilvēka un vides mijiedarbību, tostarp atkritumu apsaimniekošanas veidiem, atkritumu samazināšanas un otrreizējās pārstrādes iespējām. Tieši šeit, kur šķiro dažādus sadzīves atkritumus, skolēni ekskursijā vislabāk var gūt sapratni, ko nozīmē arvien lielāku popularitāti iegūstošais jēdziens «nulles atkritumu koncepts» — atkritumu vairākkārtēju pārstrāde tādā apjomā, ka apglabāšanai pāri nepaliek gandrīz nekas.

PRIEKS, KA JAUNIEŠIEM JAUTĀJUMUALLAŽ IR DAUDZ. Maijā «ZAAO» iepriekšējā mācību gada noslēguma pasākumā uz tiem atbildēt centās šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru