Maģija vieno

- 18.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieriete LELDE FELDMANE un viņas vīrs šveicietis LARS LERIIX iepazinās cirkā Zviedrijā pirms septiņiem gadiem. Saistībā ar pandēmiju viņi iesprūduši Latvijā un Valmierā, jo viņiem bija paredzēts kontrakts līdz pirmajam novembrim Holandē uz septiņiem mēnešiem, bet tas viss tika atcelts.

Līdz ar to viņiem tas bija kā spēriens, ka ir jādara kaut kas Latvijā. Pašreiz viņi gatavojas savam pirmajam lielajam kopīgajam šovam Latvijā Big illusion from Las Vegas. Liesma ciemojās viņu mājās Valmierā, lai parunātos par cirku, maģiju un ilūziju.

Lelde cirka pasaulē nonākusi pilnīgi nejauši

Lelde: Absolvēju Latvijas Kultūras akadēmiju 2011. gadā kā horeogrāfe – laikmetīgās dejas pasniedzēja, horeogrāfe un dejotāja. Tā paša gada augustā netīšām saņēmu ziņu, ka Zviedrijā cirks Circus Scott meklē dejotājus, un jautājumu, vai es vēlos piedalīties un aizvietot vienu meiteni, kurai vajadzēja būt, bet viņa diemžēl netika. Aizbraucu uz Stokholmu, kur bija mans pirmais kontrakts ar cirku. Tas man bija kultūršoks, jo nebiju iedomājusies, kas ir cirks, ko nozīmē dzīvot karavānās, kā notiek šovi, tas, ka pašam karavānas jāpārvadā no vienas pilsētas uz otru – viss man bija pilnīgi jauna pasaule. Mēs bijām četras meitenes no Latvijas. Pirmā nedēļa bija puņķi ar asarām, raudājām, ka vēlamies prom, ka neko nesaprotam, kas te vispār notiek, ūdens mums bija līdz ceļiem, jo karavānas bija noliktas tādā vietā, ka tev katru reizi jābrien ar gumijniekiem iekšā, tas sākums bija diezgan pārbaudījumiem bagāts. Gāja nedēļas, un es aizvien vairāk iemīlēju to dzīvesstilu, to cilvēku attieksmi un kopējo atmosfēru. Tas ir ļoti svarīgi, jo principā, kad tu esi tajā cirkā, tā kļūst par tavu otro ģimeni. Respektīvi visi mākslinieki, kas tev ir apkārt, tu ar viņiem komunicē no rīta līdz vakaram, kopā ēdat pusdienas, vakariņas.

ILŪZIJU ŠOVS VIŅU MĀJAS DĀRZĀ. Lars Leriix un Lelde Feldmane Liesmai izrādīja divus maģiskos trikus, par kuriem bijām ļoti pārsteigti. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru