Maizītim — priekšvēlēšanu veiksme

- 9.Marts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Satversmes aizsardzības biroja direktora atkalievēlēšana gluži vai radīja izbrīnu par Saeimas saliedētību. Taču, iespējams, daudzi deputāti par viņu balsoja ar pigu kabatā vai sakostiem zobiem. Nedomāju, ka tik pārliecinošu mandātu vadīt valsts galveno specdienestu likumdevēji dotu Jānim Maizītim pirms gada vai, jo īpaši, gadu vēlāk.

Par viņu vakar nobalsoja 85 deputāti — pat Inguna Sudraba, saskaņieši Zenta Tretjaka, Jānis Urbanovičs un Jānis Tutins, arī no partijas aizgājušais, bet Vienotības frakcijā palikušais Veiko Spolītis. Viņiem 12. Saeimas pilnvaru laikā SAB nedeva vai noņēma pielaidi valsts noslēpumam. Tādējādi šie likumdevēji tika pakļauti ierobežojumiem savā darbā un, protams, sāpīgam publiskam pazemojumam — pretinieku nievīgai retorikai, masu mediju un tīmekļa čivinātavu prātuļojumiem, tieši par ko viņiem ticis dots «kurvītis». Pielaides liegšana politikā ir kļuvusi par mūsdienīgu aizstājēju senajai piesiešanai pie kauna staba.

Vakar Maizīša «kantora» apskādētajiem bija izdevība publiski izrādīt, kādi viņi, redziet, ir malači — spēj pacelties pāri personiskiem aizvainojumiem. Tikai zaļzemnieku deputāts Valdis Kalnozols, ko arī piemeklēja šāda ķeza, izvairījās no savas attieksmes paušanas, jo vispār nebija reģistrējies tieši šajā sēdes daļā (toties vēlākos Saeimas sēdes balsojumos viņš piedalījās).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru