Māksla pļavā

- 10.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Projekta Maģistrāle Pļava ietvaros aizvakar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas mākslas skolas 6. klases audzēkņi devās uz Dīvaliņa pļavām, kur laika gaitā tiks izveidota dabiska, augiem daudzveidīga pļava pilsētvidē.

Nodarbības sākumā jauniešiem tika novadīta teorētiska lekcija par augiem, to atpazīšanu un daudzveidību. Pēc tam mākslas skolas audzēkņiem tika dots pirmais praktiskais augu iepazīšanas uzdevums – katram  izsniedza lapu ar augu attēliem, un uz lapas redzamie augi pašiem bija pļavā jāatrod un atrastie jāatzīmē. Jaunajiem māksliniekiem, lai viņi labāk zīmētu un izprastu pļavu un tās daudzveidību, ir jāiepazīst pļavas augi, tāpēc tie  jāredz praktiski. Audzēkņi apguva arī augu nosaukumus – gan latīniskos, gan latviskos.

Liekas, ka pilsētā pļava nevar būt. Tomēr – arī pilsētā var būt pļava. Te veido arī izpļāvumus, kuros sēklas tiek zaudētas, bet apkārt ir sēklu lauki, līdz ar to augi iesēsies. «Ja mēs tagad skatāmies uz šo pļavu, tad pārsvarā te ir graudzāles un pienenes. Šī vēl nav daudzveidīga pļava, bet te vēl ir daudz citu augu. Ja mēs tiem ļausim izsēties tajās izpļautajās vietās, tad noteikti šī pļava būs daudz, daudz krāsaināka,» nodarbības norises vietu Dīvaliņa pļavās raksturo dabas izglītības centra Ziemeļvidzeme vadītāja, dabas eksperte Inta Soma.

ATRODI UN UZZĪMĒ! A. Oļševska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru