Mazāk konkurences, vairāk sadarbības!

- 21.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Es jaunajam Valmieras dižnovadam redzu vairāk priekšrocību, vairāk ieguvumu nekā trūkumu. Tā galvenā tēma atkal ir sadarbībā.

Es vienmēr esmu bijis par sadarbošanos, un lielākā novadā savstarpēji šiem novadiem vairs nebūs konkurences, bet būs tieši vairāk iespēju meklēt sadarbību. Jo, strādājot divpadsmit gadus Valmiermuižā, arī šur tur esmu redzējis, ka novadi savā starpā sadarbojas, bet šur tur arī mazliet konkurē kaut kādā ziņā. Tamdēļ šis jaunais Valmieras novads būs kā viens liels, vienots novads, kurā būs mazāk konkurences un vairāk sadarbības. Tas ir pirmais lielais ieguvums no administratīvi teritoriālās reformas.

Otrais lielais ieguvums būs tas, ka, sadarbojoties ar tūrisma uzņēmējiem, es ticu, būs iespēja radīt kādu vēl lielāku projektu, lai Valmiera un Valmieras novads kļūtu pievilcīgāki tūristiem no tālākām zemēm. Jo arvien visus šos divpadsmit gadus es tādā līdzībā un ar smaidu stāstu, ka Valmierai un apkārtnei ziemas mēnešos ir vajadzīgs savs Eifeļa tornis. Jo vasarā cilvēki uz šejieni brauc, bet ziemā tomēr Valmierā un Valmieras apkārtnē tūrisma kritums ir ļoti pamatīgs. Līdz ar to viesu ziemas mēnešos nav pietiekami, lai tūrisma uzņēmēji varētu labi izdzīvot arī ziemā. Mēs zinām, ka Siguldai ir dažāda ziemas sporta infrastruktūra, ar ko tā var lepoties, zinām, ka Pērnavai ir sava milzīgā SPA infrastruktūra, ar ko igauņi var lepoties arī ziemā, Vīnē ir sava kultūras infrastruktūra, ko var izmantot ziemā, Tartu ir sava AHA un izziņas infrastruktūra... 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru