Mazsalacas stāstnieki viesojas Rūjienas novadā

- 29.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau trešo gadu Mazsalacas stāstnieku kopa dodas pieredzes apmaiņas braucienos, kuru mērķis ir ne tikai klausīties citu stāstos, bet arī gūt pozitīvus iespaidus un jaunas idejas savai turpmākajai darbībai. Šoreiz, atsaucoties uz metālmākslinieka un vēstures entuziasta Andra Dukura aicinājumu, devāmies uz Rūjienas novadu.

Rūjienas muižas dārzā mūs sagaidīja ne tikai pats ēkas īpašnieks, bet arī viņa darinātie oriģinālie dārza dekori, bet vairāk par mākslinieka darbību un radošajām iecerēm, kā arī par viņa pēdējā laika aizraušanos – vēstures pētījumiem – uzzinājām Andra darbnīcā.

Klausoties Andra stāstījumā par 1918. un 1919. gada notikumiem Rūjienā un igauņu lomu Latvijas Brīvības cīņās un ielūkojoties brošūrā «Neatkarības karš Rūjiena 1918/1919», kurā apkopotas Ed. Duņēna atmiņas par tā laika notikumiem, vēlreiz pārliecinājāmies, cik delikāta tēma mūsu sabiedrībā joprojām ir vēsture un vēsturisko notikumu interpretācija, jo ne visi vēsturiskie fakti un detaļas mums ir zināmi, un par patieso bieži vien pieņemam skaļāk izskanējušo viedokli.

Pēc tam Andra pavadībā apskatījām vienu no senākajiem dievnamiem Vidzemē – Rūjienas Sv. Bērtuļa (Bartolomeja) evaņģēliski luterisko baznīcu – un uzzinājām vairāk par baznīcas 756 gadu vēsturi. Liels paldies par šo iespēju arī draudzes priekšniecei Laimai Studenkovai-Jolkinai!

Turpinājumā sekoja ekskursija pa pilsētu, stāstnieku uzmanību piesaistot un noturot ar interesantiem un nedzirdētiem stāstiem par pilsētas zināmākajiem pieminekļiem un koka apbūvi ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vides mākslas objektiem.

Pirms došanās mājās apskatījām arī Rūjienas pilsētas bibliotēku un Diānas Hofmanes, kuras izteiksmīgās un košās gleznas nevienu neatstāja vienaldzīgu, mākslas darbu izstādi «Gads».

Paldies Andrim Dukuram un Rūjienas pilsētas bibliotēkas kolektīvam par laipno uzņemšanu un atsaucību!

Mazsalacas stāstnieku vārdā –

ANDRA DUKURA darbnīcā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru