Mēness fāžu ietekmētie likumgrozījumi

- 11.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vajadzētu pat priecāties, ka, Covid-19 problēmas risinot, Saeimai atliek laiks pieņemt arī dažus normālai dzīvošanai vajadzīgus likumus vai to grozījumus.

Bet nevar arī nepamanīt, ka tieši šādu sasprindzinājuma laiku šīs sadrumstalotās Saeimas deputātu grupiņas (pat neatkarīgi no piederības vai nepiederības valdības koalīcijai) steidz izmantot, lai dabūtu cauri likumu grozījumus šo grupiņu vai pat atsevišķu personu interesēs. Un dabū arī! Pašvaldību domēs pieņemts ievērot principu: ja lemjamais jautājums kaut vai attālināti skar deputāta personiskās intereses, viņš no balsojuma atturas. Taču Saeimā notiek gluži otrādi: tieši personiski ļoti ieinteresētie cenšas likumus pagrozīt tā, lai veiksmīgāka darbošanās būtu vispirms viņiem.

Kā piemērs šajā ziņā ir sešu dažādu partiju deputātu (varētu teikt – Saeimas Mednieku frakcijas) 8. aprīļa sēdē iesniegtais likumprojekts «Grozījumi Medību likumā». Droši vien mednieki grozāmās lietas medību jautājumos tiešām zina labāk nekā pārējie par šī likumprojekta tālākvirzīšanu balsojušie deputāti, kuri, iespējams, pat alni no staltbrieža neprot atšķirt. Taču ētiskāk būtu, ja šos grozījumus vispirms apspriestu eksperti un uz Saeimu virzītu valdība. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru