Mērķtiecīgs genocīds pret lauku iedzīvotājiem?

- 20.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Novados turpinās pasta nodaļu optimizācijas politika, to darbalaika un darba apjoma samazināšanu pamatojot ar nodaļu apmeklētāju niecīgo skaitu. Taču AS «Latvijas Pasts» apgalvojums, ka arī Kocēnu novada pašvaldībā neviena nodaļa nestrādā rentabli, ir apšaubāms un acīm redzami nesaskan ar realitāti. Pašvaldība nostājusies savu iedzīvotāju aizstāvības pozīcijā. Veikta novada iedzīvotāju aptauja, top oficiāla vēstule gan Satiksmes ministrijai, gan Latvijas Pastam.

Situāciju raksturo novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece EVIJA NAGLE:

«Zilākalnā, gan ne tik drakoniski, kā tas notiek Dikļos un Vaidavā, saīsināts pasta nodaļas darba laiks, īsti nav skaidrības par Rubenes nodaļu. Savukārt Bērzainē stundu garais pieņemšanas laiks eksistē ilgāku laiku un jau pierādījis savu neefektivitāti, līdz ar to ar pasta pakalpojumiem jānodarbojas pašvaldības speciālistiem – lietvedim, bibliotekāram. Protams, mums tas nebūtu jādara, taču pastniekam, vietējam cilvēkam, jāpalīdz. Vērojot, cik liela ir pastnieku noslodze, jāsecina, ka vienam pastniekam nodrošināt pakalpojumu ir nereāli. Tas pierādījies arī Bērzainē, sevišķi pensiju izmaksāšanas dienā, kad konkrētā laikā ir sarežģīti ierasties pieņemšanas vietā pagastā. Jārēķinās, ka situācijas mēdz būt atšķirīgas un ne katrā dzīvesvietā pakalpojumu var sniegt vēlami ātri. Piemēram, seniori vēlas veikt papildu maksājumus, ir klienti ar īpašām vajadzībām, un reizēm paiet pat pusstunda, līdz pensija tiek izmaksāta, jo dažam pat ir problēmas tikt līdz durvīm. Redzam, ka pastnieki pie iedzīvotājiem uz mājām brauc arī vakaros.

Pasts vēlas likvidēt pasta nodaļu atrašanās vietas, lai pašvaldība piešķirtu savas telpas, protams, uz viņiem izdevīgiem nosacījumiem. Tā kā mums ir svarīgi, lai iedzīvotājiem pasta pakalpojums tiktu nodrošināts, neesam pret šādu risinājumu. (Pašlaik pasts telpas nomā gan no pašvaldības, gan privātajiem īpašniekiem.) Mums kā pašvaldībai jārūpējas, lai mūsu cilvēkiem pakalpojums būtu pieņemams.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru