Mūsdienās bērni ir tālu no dabas

- 28.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Inga Rasa jau vairākus gadus vasarās pie sevis aicina gan bērnus, gan pieaugušos, lai Beverīnas novada Rasiņās visi kopā radoši darbotos projekta «Dabas bērns» sagatavotajās aktivitātēs. Ik gadu vasarā notiek četras dienas nometnes bērniem un jauniešiem, vecumā no 5 līdz 15 gadiem, un viena meistarklase pieaugušiem dienas garumā.

Rasiņās ir plaša teritorija, kur nometnes dalībnieki var skriet un braukt ar velosipēdiem, motocikliem un kvadracikliem. Ar katru gadu teritorija tiek aizvien vairāk labiekārtota, šogad uzcelts namiņš radošajām aktivitātēm, bet nākamgad plānots ierīkot arī sporta laukumu. «Liesma» devās ciemos nometnes noslēdzošajā dienā, kad tās dalībnieki kavējās fotomirkļos, kas iemūžināti nedēļas garumā, vēlāk cepa pankūkas uz uguns un vakarā uz noslēguma pasākumu sagaidīja savus vecākus ar pašu vārītu zupu. 

Jāpiemin, ka katrai nometnei ir cita tematika, tāpēc ir bērni, kas labprāt vasaras laikā apmeklē pat divas. «Mēs īstenojam sertificētu programmu. Bērni strādā ar dabas materiāliem. Izmantojam visu, kas atrodas mums apkārt. Skatījāmies, kas aug pļavā, ko viņi var salasīt un kā tos augus sauc, lai bērni spēj atšķirt, piemēram, velnarutku no latvāņa. Mēs mācāmies par šīm lietām, jo bērni pārsvarā ir no pilsētas. Viņi iepriekš ar to visu nav saskārušies,» stāsta nometnes vadītāja Inga Rasa. 

Nometnes sākumā ar bērniem un jauniešiem tiek izrunāti drošības jautājumi,  medmāsa izskaidro, kā palīdzēt, ja pieaugušo nav blakus, kā bērni var palīdzēt cits citam, ja otrs ir aizrijies, nokritis no koka vai ir izmežģīta potīte. «Viņi uzzina, kur jāzvana, un informāciju par ērcēm un čūskām. Mums ir divas ērces, kas ieslodzītas burkā, lai viņi redz, kā izskatās paēdusi un nepaēdusi ērce,» min nometnes vadītāja. Tiek izskaidrots arī, kādu apģērbu labāk izvēlēties dodoties uz mežu un kādām ir jābūt pirmajā darbībām, pārnākot mājās. «Mēs mācāmies sadzīvot ar dabu un nebaidīties,» tā Inga Rasa. Šīs nometnes galvenā tēma ir daba.

KOPBILDE – bērni, mājiņas iemītnieces (vardes) un nometnes vadītāja Inga Rasa (no kreisās). E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasītājs - 29.Augusts, 2020 - 14:32

Jā, laiki mainās. Manai paaudzei tai vecumā bija lazdas kāts ar āķi galā pār plecu, bundža ar sliekām saujā, maizes rika kabatā un uz upi prom. Tu ari bija gan zivtiņas, gan vardītes un cirslīši, daba pilnā mērā un pašmācībā. Tagadējiem jau maziem deguni mobilajos un datoros. Nometne protams laba lieta.

Pievienot komentāru