Mūsdienu aktualitāte: mājdzīvnieku atšķirtības sindroms

- 19.Marts, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Atšķirtības sindroms ir suņa stresa reakcija uz saimnieka prombūtni. Suņi, kas ir pārlieku pieķērušies saimniekiem, ir vairāk pakļauti riskam piedzīvot atšķirtības sindromu. Arī suņiem jāprot būt patstāvīgiem, tomēr ne visi cilvēki to saprot, atšķirtības sindromu skaidro jaunā Rimi Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte, kinoloģe Monta Sofija. 

«Man ir patiess prieks pievienoties Rimi Mājdzīvniekiem ekspertu komandai, jo man ir īpaši svarīgi par suņu labturību un apmācību runāt plašākā kontekstā. Es daudz laika pavadu kustībā, tāpēc man ir ļoti saskanīgas attiecības ar maniem suņiem. Uzskatu, ka jebkuram topošajam suņu saimniekam suns jāizvēlas nevis pēc izskata, bet pēc tā šķirnes rakstura iezīmēm un vajadzībām. Ja atradīsi sev atbilstošu kompanjonu, jūsu kopīgais ceļš būs priekpilns un varēsiet to abpusēji izbaudīt. Nav mīlošākas būtnes par paša suni!» ar sevi iepazīstina Monta. 

Konkrēti atšķirtības sindroma cēloņi nav zinātniski atklāti un pierādīti, tomēr ir novērots, ka noteiktām suņu grupām ir līdzīgas uzvedības izpausmes brīžos, kad suns atstāts viens, piemēram, suņiem, kas no mazotnes radināti vienmēr atrasties blakus saimniekam. Izteikti tas ir manāms dekoratīvo šķirņu pārstāvjiem, kurus ir ļoti ērti paņemt līdzi ikdienas gaitās. Vēl viena šāda grupa ir suņi, kas zaudējuši savu pirmo saimnieku un nonākuši dzīvnieku patversmēs. Jaunā saimnieka prombūtne sunim var radīt satraukumu par to, ka tas atkal ir pamests.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru