Mūzika Namdaru ielas dārzā

- 10.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūzikas svētku laiks. 18. jūlija vakarā Namdaru ielā izskanēs dārza koncerts – krāsains kā pati vasara. Koncertā uzstāsies Kremerata Baltica Stīgu trio, kura sastāvā muzicē valmieriete Madara Pētersone/vijole, Jevgēnija Frolova/alts un Pēteris Čirkšis/čells, pianisti Helēna Kundrāta un Ingmars Zemzaris, vijolnieces Anita Balčuna un Biruta Vaivode, dziedātāji Anta Jankovska un Nauris Indzeris. 

Koncertā dzirdēsim arī mūzikas skolas Universum absolventus – jauno pianisti Anniju Tauriņu/skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte, flautisti Arīnu Babri/skolotājs Aivars Cepītis, kura muzicēs kopā ar tubistu Jāni Dimantu un vijolnieku Teofilu Vatuļinu/skolotāja Inguna Birzniece. Teofils spēlēs kopā ar komponistu, pianistu un ērģelnieku Ingmaru Zemzari, koncertā Ingmars Zemzaris atskaņos arī savu kompozīciju. Klausītājiem būs iespēja apskatīt Māra Putniņa gleznas un klausīties vēsturnieces Indras Vīlisteres stāstījumu.

Gidona Krēmera vadītā kamerorķestra Kremerata Baltica mūziķi Madara Pētersone, Jevgēnija Frolova un Pēteris Čirkšis atzīst: «Būt mūzikā allaž ir kā būt mājās, ceļojot kopā ar Kremerata Baltica, ir piedzīvots daudz, spēlēts uz dažnedažādām skatuvēm visapkārt pasaulei, tomēr uzstāšanās mājās sirdī ieņem īpašu vietu!» Kremerata Baltica mūziķi atskaņos Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta un čehu komponista Hansa Krāsas (Hans Krása) opusus. Koncerta apmeklētāji ar gandarījumu varēs atcerēties, ka tieši viņi bijuši klāt Jēkaba Nīmaņa skaņdarba Tango pirmatskaņojuma reizē, jo šis opuss Madaras Pētersones, Jevgēnijas Frolovas un Pētera Čirkša atskaņojumā pirmo reizi būs klausāms Namdaru ielas dārzā.

PIRMAJOS Burkānciema mūzikas svētkos skanēja duets no Franča Lehāra operetes «Jautrā atraitne» Antas Jankovskas un Naura Indzera atskaņojumā.  G. Ekarta foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru