Mūzikas skolas Universum pianistu darbīgais pavasaris

- 25.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūzikas skolas Universum klavieru klase savā darbībā ir ļoti aktīva un mērķtiecīga. Skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte ar audzēkņiem daudz koncertē, šogad bērni muzicējuši vairākos koncertos savā skolā, Alojā, Burtniekos, Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē, vairāki koncerti plānoti arī mācību gada noslēgumā.

Jaunie pianisti līdztekus aktīvai koncertdzīvei šajā pavasarī ir piedalījušies vairākos nozīmīgos konkursos un festivālos. Atsaucoties uzaicinājumam, skolotāja Ritma ar 9. klases audzēkni Saniju Lindu Cini 19. martā piedalījās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas reģiona mūzikas skolu klavieru nodaļu audzēkņu koncertā-festivālā. Sanijai Lindai kopā ar jaunajiem pianistiem no Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, A. Dombrovska Mūzikas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas un Juglas Mūzikas skolas bija iespēja muzicēt skanīgajā Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas koncertzālē uz jaunā, brīnišķīgā Steinway&Sons flīģeļa, kura atklāšanas koncerts notika šī mācību gada rudenī. Koncerta-festivāla programmu veidoja latviešu un ārzemju komponistu darbi no baroka līdz pat mūsdienām. Pēc koncerta Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Gunta Boža iepazīstināja ar savas skolas darbību un nākotnes plāniem, deva lietišķus padomus, kas skar tieši repertuāra izvēli, vērtīgus aizrādījumus un daudz labu, atzinīgu vārdu skolotājiem par ieguldīto darbu. Arī skolotāja Daiga Blumberga pozitīvi novērtēja audzēkņu klavierspēli un sniedza ierosmes turpmākajam darbam.

Skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes 2. klases audzēkne Elīza Veinberga godam pārstāvēja Mūzikas skolu Universum V jauno pianistu festivālā Debija 2019, kas norisinājās Rīgā, Juglas Mūzikas skolā. Festivāls izskanēja trijās grupās, tajā piedalījās 73 sagatavošanas, 1. un 2. klases jaunie pianisti, repertuāru veidoja latviešu, igauņu, lietuviešu un somu komponistu skaņdarbi. Viens no festivāla mērķiem ir atbalstīt ar jaunradi apveltītos, aktīvos un talantīgos audzēkņus. Elīza atskaņoja Kristapa Pētersona skaņdarbu Sietiņš no cikla Debesu akustika (1999) un miniatūru Divas pīles strīdas, kuras autore ir igauņu komponiste Riine Pajusaar. Mazā pianiste publikai parādīja arī savu gleznojumu.

Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolā 13. aprīlī izskanēja jau XIII Jēkaba Graubiņa Jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās un D grupā 3. vietu ieguva skolotājas Ritmas 5. klases audzēkne Eva Viļumsone. Jāpiezīmē, ka Eva jau otro reizi kļuva par šī konkursa laureāti. Konkursā Eva atskaņoja Jēkaba Graubiņa latviešu tautasdziesmas apdari un igauņu komponista Timo Steinera opusu Kāpnes debesīs.

Paldies Sanijas Lindas, Elīzas un Evas vecākiem par pozitīvo sadarbību un atsaucību, pamatskolas Universum direktoram Andim Apsītim par ieinteresētību un atbalstu.

Novēlu jaunajiem pianistiem neapstāties pie sasniegtā un iekarot arvien jaunas virsotnes mūzikā!

JAUNO PIANISTU KONKURSA laureāte Eva Viļumsone.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru