Nāk rudentiņis, nāk barga ziema…

- 25.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šie vārdi no populārās dziesmas kā nekad iepriekš atspoguļo reālo situāciju valstī. Protams, varam cerēt uz globālo sasilšanu un ne tik bargu ziemu.

Taču tāpat skaidrs, ka vairāku apstākļu sakritības dēļ,par apkuri un elektrību maksāsim vairāk. Līdz ar to tērēsim mazāk citām vajadzībām.

Valsts ir izstrādājusi atbalsta programmu mājsaimniecībām apkures izmaksu daļējai kompensācijai. Pavasarī speciālisti kritizēja lēmumus, kas paredzēja atbalstu elektrības cenu kāpuma mazināšanai, izvēloties vienkāršāko variantu. Dodam visiem, kas sasnieguši noteiktu vecumu, un neiespringstam par to, ka dažam labam šis atbalsts īsti nepienācās. No otras puses – kā neņemsi, ja ir iespēja. Jo atbalsta programmai jābūt mērķētai noteiktām sabiedrības grupām. Viss pareizi, tikai ar izpildījuma kārtējo reizi ir kā ir.

Ja apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, viss skaidrs. Atbalstu piemēros rēķinos automātiski paredzētajā apjomā. Vai tas attieksies arī uz daudzdzīvokļu mājām mazpilsētās un ciematos, kur ir centralizētā siltumapgāde, bet kā kurināmo izmanto malku? Varam tikai minēt, bet droši vien nē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru