Nākamgad plāno lētāku siltumenerģijas tarifu

- 7.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Akciju sabiedrība Valmieras Enerģija sagatavojusi jaunu tarifa projektu, kas paredz izmaiņas siltumenerģijas tarifā no 2024. gada 1. janvāra. Jaunais tarifa projekts būs par 30% zemāks nekā pagājušajā apkures sezonā, un tas izstrādāts, balstoties uz pārdotās siltumenerģijas un elektroenerģijas cenu izmaiņām.

Iesniegtais tarifa projekts, kas būs spēkā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim, paredz, ka siltumenerģijas ražošanas izmaksas šajā apkures sezonā būs 58,66 eiro par megavatstundu. Pēdējo reizi tarifs Valmieras pilsētā tika pārskatīts 2020. gadā, balstoties uz tā brīža aktuālajām cenām un pārdotā apjoma prognozēm.

Gandarījumu par nākamā gada tarifa projektu pauž akciju sabiedrības Valmieras Enerģija valdes loceklis Māris Kānītis: «Savlaicīgi veiktās investīcijas joprojām ļauj saglabāt iespējami zemu un stabilu siltumenerģijas ražošanas tarifu. Ja salīdzinām tarifus Latvijas pilsētās, tad Valmierā tas arī pēc jaunā tarifa apstiprināšanas nemainīgi paliks zemāks par lielāko daļu lielo pilsētu tarifiem.»

PIRMĀ. Katlumāja Valmierā, Dzelzceļa ielā, bija pirmā no lielajiem pilsētas centrālās apkures nodrošinātājiem, ko Valmieras enerģija pārbūvēja kurināšanai ar šķeldu. Protams, te ir arī rezerves variants, ko izmantot īpašos gadījumos – gāzes apkure. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru