Nepielūdzamā ēnu ekonomika

- 17.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen tika publiskots Stokholmas Ekonomikas skolas Rīgā profesora Arņa Saukas vadībā veiktais kārtējais ikgadējais pētījums par ēnu ekonomiku Latvijā, un tas liecina – ēnu ekonomikas daļa Latvijā ir sākusi palielināties un, visticamāk, arī turpinās palielināties.

Minētais pētījums, jāpiebilst, ne tikai ir ikgadējs, bet arī tiek veikts, izmantojot dikti nopietnu metodoloģiju, savukārt pēc tam izmantots jau visdažādākajos starptautiskajos pārskatos, statistikas krājumos utt. Tas nozīmē arī to, ka pētījums ir objektīvs un uzticams, un, ja reiz tajā teikts, ka ēnu ekonomikas daļa Latvijā kopš 2016. gada ir, lai arī nedaudz, taču pieaugusi un pērn sasniegusi 23,9% no IKP, tad apmēram tā tas tiešām arī ir. Apmēram tādēļ, ka pilnībā visu uzskaitīt šajā ziņā nu nekādi nav iespējams.

Taisnīguma labad gan jāpiebilst, ka, salīdzinot ar 2018. gadu, šis rādītājs ir nedaudz krities (par 0,3%), tomēr šajā gadījumā svarīga ir tendence ilgākā laika posmā un arī prognoze, ka nākamajos gados ēnu ekonomikas daļa Latvijā turpinās pieaugt. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru