Neviesmīlīgie Ventspils valmierieši

15.Oktobris, 2019

Tieši tā var teikt par mūsu basketbolistu sestdienas izbraukuma spēli Ventspilī pret pērnās sezonas Latvijas – Igaunijas līgas čempioniem, jo mājnieku sastāvā vieni no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem šoreiz bija tieši abi Valmierā basketbola profesionālās prasmes attīstījušie Jāņi – Bērziņš alias Bonis Ventspils komandā bija jau pērn, bet Kaufmanis jeb Kauča, neapstrīdams pērnās sezonas valmieriešu labākais snaiperis, kurzemnieku rindas papildinājis šosezon.

BK VentspilsValmiera Glass/Vidzemes Augstskola 107:72(18:18, 35:21, 27:13, 27:20)

Abām komandām šosezon dažādi mērķi, līdz ar to arī dažāda līmeņa komplektācija. Tomēr visu pirmo ceturtdaļu viesi sparīgi cīnījās, tikai 9. minūtē ļaujot Kaučam ar trejaci atkarot jau mača sākumā pazaudēto vadību – 16:15. Pirmās 10 minūtes pa nullēm ar tālmetienu pabeidza Liepiņš – 18:18.

Pēdējo reizi mūsējie vadībā bija pēc Liepiņa metiena 13. spēles minūtē – 23:22, pēc tam ventiņi ielika robā! Tomēr vēl vairākas minūtes valmierieši spēja noturēties pret ventspilnieku uzbrukumiem cienīgi, un 36. minūtē Ventspilī izaugušais mūsu komandas amerikānis Blumbergs ar 2 soda metieniem samazināja mājnieku pārsvaru līdz 4 punktiem – 29:33. Turpinājumā arvien vairāk izpaudās ventiņu pārsvars uzbrukumā, puslaiku ar 2+1 gājienu pabeidzot Bonim – 53:39.

Pēc lielā pārtraukuma viesu uzbrukums noklemmēja pilnībā, pa to laiku čempioni aizbēga līdz 65:39... Mača liktenis faktiski bija izšķirts jau 24. minūtē, turpinājumā abas komandas varēja izmēģināt laukumā savas tālākās rezerves. 26. minūtē Bonis pirmoreiz fiksēja 30 punktu pārsvaru mājiniekiem, ar trejaci panākot 73:43. No dziļa nokdauna mūsējos atmodināja Dubulta trejacis (!), taču 30 minūšu rēķins vienalga bija viesiem bēdīgs – 52:80...

No pēdējās ceturtdaļas var atzīmēt divus precīzus Riekstiņa tālmetienus, taču kurzemnieku rezervisti noteikti nospēlēja veiksmīgāk par saviem līdzīga statusa konkurentiem no Vidzemes. Ir mūsējiem – gan pirmajam, gan otrajam piecniekam – vēl kur augt i meistarībā, i pārliecībā!

Punktus mūsējiem guva: Blumbergs 15+7AB(ef.koef.+18), Dubults 13+5AB+3PB(+12), Vēveris 12(+3), Elksnis 8+3RP(-1), Liepiņš 6+2PB(+9), 6+5AB(+6), Engers 5(-5), Krastiņš 4+4AB(+1), Brokāns 3+3RP+3PB(+8). Ventspilniekiem rezultatīvākie: Kaufmanis 19+3AB(+16), Bērziņš 16+12AB+1BM(+30). Pārējā komandu statistika: 2-punkti 59%(29/49):31%(14/45), 3-punkti 37%(7/19):40%(10/25), sodi 80%:61%, AB 57:32, RP 26:14, PB 5:8, BM 5:0, kļūdas 12:11, komandu ef. koef. summas 152:47...

Nākamais pretinieks mūsējiem (1-3) trešdien savā laukumā atkal no līgas smagsvariem – Nikolaja Mazura trenētā Ogres komanda (3-0), Latvijas čempionāta aizvadītās sezonas bronzas medaļnieki. Tā kā pirmās uzvaras čempionātā guvuši arī valmieriešu galvenie konkurenti LU un BK Liepāja, cīņa par vietām zem saules kļūst arvien sīvāka. Par uzvaru!

SAVĒJAIS STARP SVEŠIEM. Tāds šosezon mūsējiem (no kreisās) Mārim Riekstiņam (Nr.13) un Robertam Krastiņam (Nr.27) ir ventspilnieku 5. numurs  Jānis Kaufmanis. BK Ventspils arhīva foto