No idejas līdz rezultātam

- 30.Jūlijs, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

AIGARS LAUZIS ir darītājs. Viņš ne tikai ir dizainers, kurš vairāk nekā 10 gadus strādājis ainavu arhitektūras un urbānā dizaina jomā, bet arī cilvēks, kas četru gadu laikā ar velosipēdu veica 31000 kilometru no Londonas līdz pat Tokijai. Viņš kopā ar sievu Liju Lauzi un brāli Renāru Lauzi attīsta savu uzņēmumu – ZELTINI. Izveidots unikāls transporta līdzeklis, kurā ir apvienots velosipēds, laiva un arī māja – veloamfībija Z- TRITON. Šo brīnumu varēja redzēt arī Valmieras pilsētas svētku parādē.

Z-TRITON

«Amfībijas nosaukumā Z ir veidojies no Zeltini. Un tritons ir abinieks, kas var dzīvot gan uz zemes, gan ūdenī. Attiecīgi Z-TRITON ir e-velo kemperis – amfībija, kas ļauj ceļot gan pa ūdeni, gan zemi. Aprīkots ar saules paneļiem, elektromotoriem gan velosipēdam, gan laivai, līdz ar to – 100% elektrisks transportlīdzeklis. Es teiktu, ka tas ir viens no zaļākajiem veidiem, kā šobrīd ceļot. Produkts ir tik zaļš, cik iespējams, ticamākais, ka ražosim to vai nu no kaņepju šķiedras, vai arī no stikla šķiedras. Sveķi – pārstrādāti no PET pudelēm. Viss 3D printera materiāls ir no kukurūzas šķiedras. Tas nav tāpēc, ka šobrīd tas ir populāri, bet gan tāpēc, ka mums rūp daba. Pati amfībija sver nedaudz virs 200 kilogramiem, ietilpība ir diviem cilvēkiem, piemēram, diviem pieaugušajiem vai pieaugušajam ar bērnu. Vieta vienmēr atradīsies arī četrkājainam draugam.»

Ideja

«Tas stāsts aizsākās ar to, ka mēs, abi brāļi, nākam no Smiltenes. Renārs ilgus gadus darbojies velo un aktīvās atpūtas industrijā, bijis arī junioru čempions riteņbraukšanā. Es studēju ainavu arhitektūru un urbāno dizainu gan Latvijā, gan Zviedrijā, gan Londonā. Pēc sešiem Londonā nodzīvotiem gadiem, strādājot par ainavu arhitektu – pilsētplānotāju, uzkāpu uz velosipēda un četru gadu laikā nobraucu 31 tūkstoti kilometru no Londonas uz Tokiju. Ceļojuma laikā Amsterdamā iemīlējos idejā par dzīvošanu uz laivas, jo es pats paliku uz 8 metrus garas laivas. Pirmā ideja bija uztaisīt sev māju, ar kuru es atgrieztos Londonā, tomēr sapratu, ka tas izmaksātu ļoti daudz.

Tad nāca doma par amfībiju, jo jau sen vēlējos izveidot produktu, pie kā varētu strādāt pats ar savu komandu. Un tā doma man galvā sēdēja, pirms vispār es uzsāku studijas un devos dzīvot ārpus Latvijas, tomēr brauciens ar velosipēdu deva iespēju un laiku padomāt par visu. Aizbraucot līdz Šanhajai, izdomāju, ka jāsāk ar ko mazāku, nevis milzu laivu, jo nebūs tādu resursu, un visu ceļojuma laiku mani nepameta doma, ka ir jāatgriežas mājās, Latvijā. Šanhajā arī radās pirmās skices un prototipi no putu kartona.»

AIGARS VIENĀ NO Z-TRITON DEMO PASĀKUMIEM. Roberta Āboltiņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru