No tāluma redzētos kukuļus neatrod

- 15.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad 2018. gada februāra vidū ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN) Latvijas valstij darīja zināmas savas aizdomas par mūsu valstī lielākās nacionālā kapitāla bankas ABLV Bank iespējamo dalību naudas atmazgāšanas shēmās un FinCEN plāniem noteikt pret šo komercbanku sankcijas, Latvijas puse reaģēja teju zibenīgi. Pašai bankai gan noraidot apsūdzības, ABLV Bank akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī nolēma banku pašlikvidēt, ko arī 12. jūnijā atļāva darīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome jeb FKTK. Vēl pēc mēneša Eiropas Centrālā banka anulēja ABLV Bank izsniegto licenci.

Protams, tauta pašūmējās par vietējās komercbankas likvidāciju pašu vietējo rokām, paraudāja par vienu otru apturētu ABLV Bank investīciju projektu. Taču viedokļus, kuri nāk no mūsu lielā stratēģiskā partnera, mūsu valstī nav pieņemts apstrīdēt, tos ierasts pildīt par visiem 100%. 

FinCEN publiskotajā ziņojumā bija teikts, ka līdz 2017. gadam ABLV Bank vadība un menedžments izmantojuši kukuļdošanu, lai ietekmētu Latvijas amatpersonas, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. Banka, protams, noliedza valsts amatpersonu kukuļošanu, norādot, ka ar šādu paziņojumu bankai nodarīts ievērojams kaitējums. Vēl vairāk, ABLV Bank vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu sākt kriminālprocesu, jo tai nav pilnvaru atspēkot šādus apgalvojumus.

Un tagad interesanta ziņa, kas vakar, iespējams, dažu labu Latvijas pašos augstākajos varas gaiteņos pārsteidza: KNAB nav atradis pierādījumus ABLV Bank vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi FinCEN. Tāpat KNAB nav atradis pierādījumus arī ABLV Bank vadības izteiktajām aizdomām, ka banku apzināti apmelojis bijušais Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Visa tā rezultātā šī gada 26. martā izmeklētājs ar uzraugošā prokurora piekrišanu nolēmis izbeigt kriminālprocesu, kas bija ierosināts pēc FinCEN ziņojuma publicēšanas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru