Novada skolēni aktīvi izmanto iespēju vasarā strādāt

- 10.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis ir pirmais gads, kurā skolēnu vasaras nodarbinātības programma, ko piedāvā gan pašvaldība, gan Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), aptver visu Valmieras novadu, un dalībai tajā bija aicināti pieteikties novada izglītības iestāžu skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri mācās novada pamata, vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

2022. gadā vasaras nodarbinātības programmā no jūnija līdz augustam kopumā strādā 470 skolēni – 127 nodarbināti NVA programmā, ko finansē no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem, savukārt 343 skolēniem darbs nodrošināts Valmieras novada pašvaldības īstenotās un finansētās programmas ietvaros.

Šogad skolēnu nodarbinātības programmā iesaistījušās 25 novada pašvaldības iestādes un 45 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas Valmieras novadā. Jauniešiem ir iespēja iegūt darba iemaņas, veicot teritoriju uzkopšanas un uzturēšanas darbus, strādājot pirmsskolas izglītības iestādēs, bibliotēkās, aktīvās atpūtas, viesmīlības un sabiedriskās ēdināšanas jomā, darbā ar jaunatni, kultūras un sporta pasākumu organizēšanā, mazumtirdzniecībā u.c.

Skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem strādā četras stundas dienā (20 nedēļā). Skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem – septiņas stundas dienā (35 nedēļā), savukārt pilngadīgie jaunieši – astoņas stundas dienā (40 nedēļā). Skolēni saņem atalgojumu, kura apmērs ir proporcionāls nostrādāto stundu skaitam – saskaņā ar valstī noteiktās minimālās algas apmēru.

SKOLĒNU DARBS BIBLIOTĒKĀ.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru