Novads abpus gadu mijai

- 9.Janvāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Ar Valmieras novada domes priekšsēdi nolēmu tikties vecā gada pēdējā darba dienā – 29. decembrī, kad viņam rīta pusē vēl bija brīva stunda sarunai ar Liesmu. Lūk, ko JĀNIS BAIKS pastāstīja par jau aizvadīto, Valmieras novadam tik raibo 2023. gadu un nedaudz pavēra priekškaru uz jauno – 2024. gadu.

Kāds novadam tīri finansiāli bijis 2023. gads? Kā ar budžeta izpildi? 

Ja runājam kopumā, tad budžeta ieņēmumi ir pārsnieguši prognozes. No šī viedokļa varam vērtēt pozitīvi. Ja skatāmies kopumā uz trim pēdējiem gadiem, kopš 2021. gadā kopā sanāca viss Valmieras novads, tad 2021. gadā salika visus budžetus kopā, bet 2022. un 2023. jau sanākuši divi pilnie gadi. Protams, budžeta izdevumu pozīciju dinamika ir brīžiem varbūt ne tik pozitīva, kā vēlētos, bet gribu teikt, ka mēs kopš 2021. gada 1. jūlija neesam pat nevienu brīdi tā normālā gaisotnē apsēdušies, lai paplānotu tikai novada attīstību, jo visu laiku bijuši kaut kādi ārējie faktori, kas ietekmē vispār visus iespējamos attīstības virzienus. Bija pandēmija, tad karš, energokrīzes, būvniecības cenu kosmisks pieaugums... Brīžiem pat nebija pieejami materiāli, nācās meklēt dažādus risinājumus. Kopumā 2023. gads nebija vienkāršs, arī nākamais tāds nebūs (smaida). Šobrīd ļoti strauji pieaug izdevumu pozīcijas dažādos pakalpojumos. Piemēram, vakar šī gada pēdējā pašvaldības domes sēdē vērtējām izmaksas aprūpes namos un pansionātos, tur ir ļoti liels izmaksu pieaugums, kas jau prasa papildu izdevumus.

DRĪZ VISS ATSĀKSIES. Par gaidāmajām aktivitātēm Patria ražotnes jaunbūvē Rūpniecības un eksporta parkā Valmierā liecina savesto celtniecības materiālu krājumi. Drīz te jau rosīsies arī celtnieki!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru