Okupācijas simbolu likvidēšana

- 10.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Saeimas Ārlietu komisija atbalstīja likumprojektu, kas paredz apturēt Latvijas un Krievijas divpusējā līguma par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. pantu, atbilstīgi kuram Latvija apņemas nodrošināt memoriālo būvju un masu apbedījumu vietu uzturēšanu.

Šā likumprojekta apstiprināšana Saeimā likvidēs juridiskos šķēršļus, kuri līdz šim nav ļāvuši atbrīvoties no virknes padomju okupācijas simbolu un, pirmkārt, jau no pieminekļa Rīgā, Uzvaras parkā.

Jāatgādina, ka minētais līgums tika parakstīts un apstiprināts 1994. gadā, padomju okupācijas karaspēka izvešanas no Latvijas laikā. Šim līgumam mūsu valstī ir likuma spēks, un atcelt vienošanos vai atsevišķus tā punktus ir iespējams, tikai virzot un apstiprinot jaunu likumu, kas šobrīd arī tiek darīts. Pavisam starp Latviju un Krieviju ir noslēgti 58 divpusējie līgumi, un Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ šobrīd tiek aktīvi izvērtēta iespēja pārtraukt arī vairāku citu divpusējo līgumu vai atsevišķu to pantu darbību, kam tāpat būs nepieciešams pieņemt jaunus likumus.

Vienošanās ar Krieviju punkts, kura ietvaros Latvija ir apņēmusies uzturēt un aizsargāt okupācijas laika memoriālās būves, vienmēr ir raisījis daudz jautājumu par to, kā tas nākas, ka par nodokļu maksātāju naudu nepieciešams aprūpēt vietas, kuras simbolizē Latvijas valstiskumam naidīgu režīmu, par kura mantinieci ir kļuvusi Krievija.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru