Oleru muižas virtuves dārzs – skaisti un praktiski

- 26.Augusts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Nesen «Liesmā» bija Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītāja vietnieces Vinetas Pūces raksts «Tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – Oleru muižas saimnieki Zemīšu ģimene».

Tajā bija ieskats ne tikai Oleru muižas vēsturē, bet arī uzņēmēju Ievas un Kārļa Zemīšu gadiem ilgajā un ar pietāti pret senatni veikumā muižas kungu mājas, parka un ainavu dārza atjaunošanā. Toreiz netika pieminēts vēl viens ievērības cienīgs muižas objekts – virtuves dārzs. Nu piedāvājam «Liesmas» šīs vasaras fotoreportāžu no augsto dobju ziedēšanas un ražas prieka.

Labi sadzīvo un cits citu papildina

Šovasar atsaucāmies uz biedrības «Oleru muiža» aicinājumu apmeklēt projekta «Dārza stāsti Oleru muižā» Latvijā populāru speciālistu stāstījumiem par vēsturisko lauku ainavu, mazpilsētu vides saglabāšanu un to vietu kultūrvēsturiskajā mantojumā. Tā kā uz semināru ieradāmies laikus un muižas saimnieki bija aizņemti organizatoriskajos darbos, saņēmām atļauju pašiem doties izlūkos uz muižas virtuves dārzu.

Iepretī muižas kungu mājai atrodas 8 ha plašs angļu stila ainavu dārzs ar seniem kokiem, galveno zaļo lauci, ziedošiem košuma krūmiem un puķu stādījumiem, no kuriem lielu daļu Ieva ir atradusi, apceļojot seno muižu parkus, un pēcāk no mazas tur izraktas atvasītes vai spraudenīša izauklējusi savā koku skolā, kas arī ierīkota virtuves dārzā.

VIRTUVES DĀRZS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru