Olimpietis iedvesmo jaunos jātniekus

- 27.Augusts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Īpašu pēcpusdienu piedzīvojuši Valmiermuižas jātnieku skolas audzēkņi, kas piedalījās seminārā – nometnē «Jātnieka un zirga sadarbība».

«Mums izdevās bērnus un vecākus, kas tobrīd bija klāt, pārsteigt. Bija ovācijas, prieks un daudz jautājumu,» stāstīja Valmiermuižas staļļa saimniece, jātnieku skolas vadītāja un bērnu iemīļotā trenerīte RUFINA JURAŠA. Kāds pārsteigums? Pie bērniem ciemojās Tokijas olimpisko spēļu dalībnieks Kristaps Neretnieks. Jātnieks, kurš kopā ar zirgu Valūru augusta sākumā lika tik daudziem Latvijā pieplakt pie televizora ekrāna, lai justu līdzi latvieša startam visaugstākajā pasaules līmenī, tagad atradās jauno jātnieku vidū.

«Doma jau bija sen, ka mēs varētu saviem bērniem, kas mācās jātnieku skolā, organizēt seminārus, apmācības. Un kāpēc nepaaicināt Kristapu? Kristaps būtu pie mums ciemojies jau pavasarī, bet pandēmija, ierobežojumi situāciju mainīja, taču arī tagad bija laikā. Viņš atgriezās no olimpiādes, mēs visi, visi mūsu mazie jātnieki bija līdzi jutuši un varēja viņu satikt. Bērni jautāja, un Kristaps ļoti daudz pastāstīja,» tā Rufina Juraša, priecājoties arī par to, ka bērniem interesē jātnieku sports, tāpēc skola organizē ne tikai treniņnodarbības, bet arī seminārus un nometnes saviem audzēkņiem. 

Nometnē – seminārā, kas notika augustā, bērni interesējušies par zirga anatomiju, fizioloģiju, psiholoģiju un to, cik svarīga ir jātnieka prasme ar zirgu sadarboties, viņu izprast. Kristaps ir eksperts šajā jomā. 

ZIRGS IR ĪPAŠS DRAUGS – par to vienisprātis ir Valmiermuižas staļļa saimniece, Valmiermuižas jātnieku skolas vadītāja Rufina Juraša un izcils jātnieks, olimpietis Kristaps Neretnieks. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru