Pakroja – ziedu festivāla "oda" mīlestībai

- 5.Augusts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Līdz Šauļiem 35 kilometri, Panevēžai 42, Rundālei 50, bet līdz Rīgai 130 kilometri – tādās koordinātēs atrodas lielākais vēlā klasicisma ēku komplekss Lietuvā – Pakrojas muiža, ko jau vairākus gadus dēvē arī par Mazo Holandi, jo muižas puķkopji, sadarbojoties ar Nīderlandes pavasara un vasaras puķu selekcionāriem, spēj radīt grandiozus ziedu festivālus.

Šovasar tajā ar savu kārtību valda HAOSS. Nesen grupa valmieriešu SIA «Balt – go» gides Agras Kļaviņas vadībā brauca to lūkot.

Pakrojas godībai – otrā elpa

Kad, kā jau festivālos pieņemts, arī mums katram ap roku tiek glīta ieejas aproce, kas paver iespējas brīvi apmeklēt grezno muižas pili, plašo parku un neskaitāmās darbnīcas, piedzīvojums var sākties. Uz muižas ēkas kāpnēm mūs greznā XIX gadsimta tērpā viesmīlīgi sagaida vietējā gide, lai iepazīstinātu ar majestātiskā nama vēsturi uz izvadātu gan pa kungu, gan arī pa kalpotāju galu.

Uzzinām, ka iespaidīgo ēku kompleksu uzcēlusi, arvien pilnveidojusi un pārvaldījusi baltvācu Ropu dzimta vairākās paaudzēs un gadu simtos. Pēdējais pēctecis te esot dzīvojis un saimniekojis vēl līdz Otrajam pasaules karam, tad devies uz dzimteni, taču galā tā arī diemžēl neesot nonācis. Kas ceļā noticis? Atbildes neesot.

PAKROJAS MUIŽA. Savrupnams ar terasēm, balkoniem un kolonnām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru