Paļauties uz savu sirdi

- 21.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LĪGA AIZSILA ir SPA salona «Līga» īpašniece. Ar viņas rūpēm un kvalitātes standartiem salons ir attīstījies jau vairāk nekā 25 gadus. Turklāt detaļām Līga piešķir lielu nozīmi. Jau 10 gadus viņa nodarbojas ar dabīgās kosmētikas «Līga Nature SPA» ražošanu. Pirmie bija ķermeņa sviestiņi, bet nu gan produktu sortiments, gan formulas ir attīstījušās. Kopš 2018. gada nogales ražošanai ir savas telpas gleznainajā Trikātas ezera krastā, tajās notiek arī meistarklases, bet ne šobrīd.

Vairot mieru

Raksturojot šo pārejas laiku, salona īpašniece un dabīgās kosmētikas ražotāja min: «Mierpilns un pārdomām bagāts. Man sirdī ir miers, un vairāk novērtēju to procesu, ko es daru. Masāžu varu veikt nesteidzīgi. Nav jādomā, ka tevi gaida nākamais klients, ka tev ir pilna diena ar darbu.» Divas dienas viņa strādā salonā, bet pārējo nedēļu pavada Trikātā, ražojot kosmētikas produktus kopā ar divām darbiniecēm vai vadot meistarklases. Klientu skaits šobrīd ir samazinājies, un tas ļauj mazliet ievilkt elpu pēc steidzīgā tempa, kas bija uzņemts. «Procedūru varu veikt ar tādu kā meditāciju – būt šeit un tagad, nelidot apkārt ar domām, kas ir tagad jāsteidz un jāizdara pēc procedūras, bet būt tieši kopā ar cilvēku tajā mirklī, kad es veicu masāžu. Tas vienkārši ir fantastiski! Manas klientītes tagad pieceļas un saka: neiedomājami, es tik ļoti atpūtos!» tā Līga Aizsila. Tagad ir arī laiks pamanīt detaļas, kam steigā nav pievērsta tik liela uzmanība – jaunu dvielīšu un paladziņu šūšanai, tāpat skaisti paladziņi atvesti no Taizemes, kur salona meitenes pavadīja divas nedēļas vēl pirms ārkārtas stāvokļa ieviešanas. 

Lielāku uzmanību šobrīd var pievērst cilvēkiem, kas ir apkārt un ar ko ik dienas sanāk sadarboties, šo attiecību novērtēšanai. «Esmu ļoti pateicīga, ka man salonā ir kolēģes, meistares, kas arī tagad nes mieru, un ka tu redzi, ka tur neviena nesatraucas. Mums ir tā priekšrocība, ka varam strādāt tādā vidē, kur ir relaksējoša mūzika, kur ir klusums un miers, kur cilvēki nāk pēc labsajūtas. Tā ir ļoti liela Dieva dāvana. Man arī ģimenes dakterīte teica: tev gan ir paveicies! Pie manis cilvēki nāk tikai sūdzēties, bet pie tevis iet tikai atpūsties. Caur labsajūtas sniegšanu tu pacel tam cilvēkam enerģētiku, viņš aiziet laimīgāks un priecīgāks, nav tā, ka viņš ir saņēmis tikai skaistumkopšanas procedūru, bet viņš ir saņēmis kaut kādu dziedināšanu,» min Līga Aizsila, kas novērtē iespēju strādāt ar pastāvīgajiem klientiem, kuri uzticas SPA salona «Līga» meistarēm.

«Esmu pateicīga Dievam, ka man ir dota fantastiska komanda. Pagājušajā gadā mēs nosvinējām 25 gadus salonam. Tas ceļš bijis fantastisks! Un kā es esmu mācījusies pa šiem gadiem, tieši attiecības ar kolēģiem – tas arī ir tāds interesants Dieva plāns, jo, kad es viena pati sāku, tad mērķis nebija uztaisīt lielu salonu, pat iedomāties nevarēju, ka pie manis kaut kad strādās 20 cilvēki,» tā Līga Aizsila.

Jaunie speciālisti

Līga min, ka viņai piemīt perfekcionisms, kas reizēm ir arī slikti, bet tas no laika gala viņu mudinājis ievērot augstus kvalitātes standartus attiecībā pret saviem klientiem, kā arī ļāvis sevi pierādīt, pirms 25 gadiem sākot nelielā kabinetā. Šobrīd pēc Līgas kvalitātes standartiem strādā visas meistares un labprāt salonu par prakses vietu izvēlas arī jaunās speciālistes. «Mums salonā ir sava vide, kuru pārņem meistars. Visas meitenes, kas tagad strādā salonā, kādreiz ir bijušas klientes, viņām ir iepatikusies tā enerģētika, kas mums ir. Ir meitenes, kas iegūst pieredzi, tad aiziet un izveido kaut ko savu, un es priecājos, ka gandrīz visos salonos Valmierā ir meitenes, kas izaugušas salonā «Līga». Prieks arī, ka nāk atkal jaunas meitenes, jo viņām pēc skolas beigšanas ir ļoti grūti atsperties, jo nav savu klientu un savas pieredzes,» tā salona «Līga» īpašniece.

Viņa arī min, ka skaistumkopšana viņai nav galvenais, tāpēc arī salona nosaukumā ir SPA, kas nozīmē, ka tā ir dziedināšana ar ūdens palīdzību. «Tradicionālā skaistumkopšana nav man tuva.  Pievienotā vērtība ir tas garīgais, tā ir mana sirds, ko es dodu caur procedūrām. Tā vienmēr ir bijusi it kā neredzamā daļa, bet tomēr  mana prioritāte. Protams, es ņemu palīgā krēmus, maskas un uzlaboju klientes ādas stāvokli, izmasēju, bet pats pirmais man ir bijis sirds dzinulis,» atzīst Līga, un tā rezultātā viņa veselu gadu attālināti Amerikā apguva skaņu terapiju, trīs reizes nedēļā ceļoties trijos naktī atšķirīgo laika zonu dēļ.

Ražot pārdomātāk SPA salona īpašniece piedzīvoja veselības problēmas, kas pamudināja pārvērtēt procesus: «Tas klupšanas akmens bija, ka es darīju pati, bet ne caur sirdi. Tagad es lietas izprotu citādi – ka ne jau tu esi tas darītājs, bet tev ir jāļaujas tai enerģijai, kas plūst caur tevi. Paskatīties uz sevi no malas. Man tā informācija nāca, man tikai bija jāpaspēj to pierakstīt, un bija iekšējā sajūta, ka es zinu, kur to visu meklēt.» Tā, ļaujoties enerģijai, pie kosmētikas ražotājas ir atnākušas vairāku produktu formulas, kas jau realizētas un kas vēl ir ieceres formā. 

Jaunas idejas un zināšanas smelties jau piecus gadus viņa dodas uz dažādām izstādēm. Šogad izpalika izstāde «In-cosmetics», kur satiekas kosmētikas ražotāji, arī lielo uzņēmumu pārstāvji. «Tās izstādes ir ļoti iedvesmojošas. Tajās var tikties ar ķīmiķiem un tiešajiem izejvielu piegādātājiem. Kosmētikas ražotāji brauc skatīties atkal jaunas izejvielas un formulas,» tā Līga Aizsila. Tas ļāvis pilnveidot dabīgās kosmētikas ražošanas procesus un iedevis vēl profesionālākus kvalitātes standartus.

Augstvērtīgas izejvielas

Pirmā ir ideja par produktu, ko viņa grib radīt saviem klientiem, vēlāk atnāk arī sastāvdaļas un kur tās var iegūt, tāpat gadu gaitā uzkrātas milzu zināšanas par to, kuru produktu no kuras vietas var iegūt visaugstvērtīgāko, piemēram, kliņģerīšu, rabarberu, ceļmallapu un vēl dažus ekstraktus iepērk Latvijā no uzņēmuma «Rasa Botanical». «Es esmu ļoti lepna, ka mēs varam izmantot Latvija audzētu augus, bet biškrēsliņus nevar Latvijā izaudzēt tik bagātīgus, tāpēc tos mēs pērkam no Meksikas. Nepieciešamo azulēnu spēj iegūt tur, kur ir ļoti daudz saules, tāpat arī lavandu Latvijā nevarēs izaudzēt tik augstvērtīgu kā Francijas Alpos. Ļoti svarīgi ir klimatiskie apstākļi. Es Anglijā beidzu kosmētikas skolu, tad sākās mans izziņas ceļš par ēteriskajām eļļām, tas bija 1996. gadā, kad es rakstīju diplomdarbu,» min Līga Aizsila. Kosmētikas ražošana sākusies ar ķermeņa sviestiem, tagad arī to formula ir uzlabota, tāpat piestrādāts pie iepakojuma. Tie tiek putoti ar ultraskaņas homogenizatora palīdzību, lai konsistence būtu gaisīgāka.

Līga, lai papildinātu savas zināšanas, šobrīd attālināti mācās Kosmētikas formulētāju skolā, kur divu gadu laikā viņa apgūs pamata kursu, bez kura nevar mācīties tālāk jau nākamajā līmenī, kaut Līgai jau ir vajadzīgās zināšanas. Liels pluss ir viņas angļu valodas zināšanas, kas paver iespējas apgūt aizvien jaunas lietas daudz plašākā mērogā. «Tas nav sarežģīti, tas ir ļoti interesanti. Man vienmēr ir licies, ka jauns ritenis gluži nav jāizdomā, ir jāieliek kaut kas no sevis,» tā Līga Aizsila par kosmētikas ražošanu. Raugoties ārā pa ražotnes logiem, viņa plāno, ka tepat arī varētu audzēt kliņģerītes un kumelītes, ko viņa šobrīd iepērk, lai meistarklašu dalībniekiem varētu nodemonstrēt visus kosmētikas ražošanas etapus.

Raudzīties ar aizrautību

Līga tic Dievam, bet ne konkrētai reliģijai. Nesen viņa aprunājusies ar kādu mācītāju, kurš izcēlis viedu domu: «Esiet kā bērni, jo pieaugušais dzīvo pēc pieredzes un vadās no pieredzes, un tad liekas, ka man šeit vai tur ir jāuzmanās. Cilvēki mani pievīla, tāpēc man tagad ir jāuzmanās, bet nē – esiet kā bērni, jo bērniem priekšā ir tikai cerīga nākotne. Viņiem katra diena ir kā piedzīvojums un jauns brīnums, jo nav pieredzes. Bērns nezina, kas būs aiz nākamā dzīves līkuma. Man tagad ir tāds interesants process – arī es tagad vēroju, kas būs aiz nākamā līkuma. Arī kosmētikas ražošana ir viens fenomens manā dzīvē. Man nav ķīmiķa izglītības, bet tas mani vienkārši ļoti aizrauj. No kurienes tas nāk? Es nezinu. Man vienkārši patīk ēteriskās eļļas, atkal tas dzīves līkums pagriežas, un mēs nezinām, kas būs rītdien. Tagad mēs neviens nezinām, kas būs rītdien. Būt atvērtam, būt kā bērnam, nevis baidīties, jo mācītājs mūsu diskusijas laikā teica, ka nav tukšuma šajā pasaulē – vai nu tu paļaujies un tici labajam, vai tu tici bailēm, kas tagad notiek ar daudziem. Es ticu, ka priekšā ir ļoti skaists laiks, jo tagad ir tik mierpilni.» 

Pārmaiņu laiks

Mācoties skaņu terapiju, Līga Aizsila apguvusi zināšanas par viļņu garumiem un vibrācijām: «Jo augstākas vibrācijas, jo labāk mēs jūtamies, esam priecīgi, ir augstāka labsajūta, mēs esam laimīgi, savukārt, kad ir zemas vibrācijas, tad ir skumjas un grūtsirdība. Visa rādītājs ir, kā es jūtos, tāpēc mēs esam atbildīgi par to, kādās vibrācijās mēs dzīvojam. Paaugstināt vibrācijas mēs varam, ejot dabā, ar ēteriskajām eļļām, skaņu terapiju, lūgšanām. Es ticu, ka ir pārmaiņu laiks, maskas kritīs, un tiem, kas neies un nesekos dievišķajam nolūkam, tiem būs grūti, jo ir jāatver sava sirds. Mums katram ir savi tarakāni, kas ir jāizskauž, lai mēs varētu pacelties augstākās vibrācijās. Man ir savi tarakāni, ar kuriem man nākas ļoti grūti strādāt, tāpēc mēs esam šeit uz zemes. Dievs jau zina, ka mēs esam vāji, tāpēc viņš saka – lūdz mani, tad es tev nākšu palīgā. Bet vai mēs lūdzam? Mēs paši esam lieli un vareni, tomēr vajag atlicināt laiku. Kad es esmu atlicinājusi laiku, tad  redzu, kā man pašķiras ceļi. Viņš ienāk manā sirdī un drusciņ paravē tās nezāles, jo to nezāļu ir ļoti daudz, bet tāpēc mēs esam ceļā, un man tas ceļš ir ļoti svarīgs. Es sev ar tīru sirdsapziņu varu atbildēt, kas manā sirdī notiek, vai esmu izravējusi aizvainojumu un dusmas, bet ceļš ir fantastisks, un tas man ir svarīgi.»

LĪGA AIZSILA SPA salona «Līga» 25 gadu jubilejā pagājušā gada oktobrī. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru