Pandēmijas pēdas budžeta projektā

- 4.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdība sakostiem zobiem izlēma sadusmot pašvaldības, tāpat arī brīvmāksliniekus – autoratlīdzību saņēmējus. To skaitā arī «ceturto varu», žurnālistus. Arī tādā veidā mums skaidrāk atklājas COVID-19 nodarītais saimnieciskais posts.

Ideja par autoratlīdzību reformēšanu Ministru kabinetā gan tika atlikta pēc tam, kad «vergi» – žurnālisti, literāti – skaļi un diezgan saliedēti sāka prasīt, lai valsts viņiem «neatņem važas»*. (Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze pat paziņoja, ka tas «iznīcinās latviešu literatūru».) Pie viena premjers pieteica sabiedrisko jeb valsts mediju – LTV un Latvijas Radio – aiziešanu no reklāmas tirgus. Žurnālistikas privātuzņēmumiem – ceru, arī «Liesmai»! – tas no nākamā gada pasola cerības, ka ieņēmumi pieaugs, bet valstij izmaksās 8,3 miljonus eiro.

Taču, kā rādās, no vēlmes apdalīt pašvaldības Krišjānis Kariņš, Jānis Reirs un viņu kolēģi neatteiksies. Turklāt, atšķirībā no «skribentiem», vietvaras – vismaz patlaban tā šķiet – vēl tikai nopūlas «sagremot» sev ļauno vēsti. Iespējams, Latvijas Paš­valdību savienība vai Lielo pilsētu asociācija jūtas sagurušas pēc mokošās cīņas pret administratīvi teritoriālo reformu, tāpēc vēl nav īsti gatavas protestam. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru