Par cilvēktiesībām un vārda brīvību

- 16.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot trīsdesmito gadskārtu, kopš tiek pasniegta Eiropas Parlamenta Saharova balva, pirmdien Valmieras integrētajā bibliotēkā tika atklāta dokumentālā fotoizstāde Brīvības sardzē – Saharova balva trijos gadu desmitos.

Pasākumu, kuru, pedagogu skubināti, kuplā skaitā bija apmeklējuši Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi, ievadīja vēstures skolotāja Jura Mūrnieka uzruna, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar akadēmiķa Andreja Saharova dzīves gājumu un viņa cīņu padomju režīma apstākļos par vārda brīvību un cilvēktiesībām ne tikai konstitūcijā uz papīra, bet arī reālajā dzīvē, kā arī pastāstot par terorismā apsūdzēto un uz 20 ieslodzījuma gadiem Krievijā notiesāto Ukrainas kinorežisoru Oļegu Sencovu, kam piešķirta 2018. gada Saharova balva.

Ar nelielu lekciju par vārda brīvību un tās apdraudējumiem pasākumu turpināja Vidzemes Augstskolas pasniedzēja Agnese Dāvidsone, uzsverot, ka, lai arī Satversmes 100. pants garantē ikvienam tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, taču tanī pašā laikā vārda brīvība nav visatļautība. Vēl lektore atzīmēja, cik svarīgi klausīties un skatīties ziņas, lai zinātu, kas notiek pasaulē. Lekcijas noslēgumā viņa aicināja jauniešus aktīvāk iesaistīties savu skolu un pilsētas sabiedriskajās organizācijās, lai pierastu lietot un izmantot vārda brīvību.

EUROPE DIRECT informācijas centra Valmierā vadītāja Malva Šķēle un Juris Mūrnieks, uzrunājot jauniešu auditoriju. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru