Par cīsiņiem, sūdzībām un kontroli jeb sabiedrības veselības sardzē

- 8.Jūnijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošajam Pārtikas un veterinārajam dienestam visos Latvijas reģionos ir pavisam kopā 11 pārvaldes.

Viena no tām – Ziemeļvidzemes pārvalde – atrodas Valmierā nostatu no centra un pilsētas burzmas. Ceļu uz to zina kā lauku tortes cepēja-mājražotāja, tā liela pārtikas ražošanas uzņēmuma pārstāvis, mednieks, piena un gaļas lopkopis, veikalnieks, kafejnīcas īpašnieks un daudzu citu jomu čaklie cilvēki. 

PVD pārvaldes, kādas tās ir tagad, izveidoja pirms 20 gadiem. Valmierā kopā ar jauno iestādi par tās vadītāju sāka strādāt trīsdesmitgadnieks MĀRCIS ULMANIS. Paskrējuši jau 20 darba gadi, tātad varēja svinēt dubult­jubileju – svētkus gan iestādei, gan pieklājīgu ciparu tās vadītājam. Viņš ir enerģijas pilns, sulīgajā valodā daudz interesantu, emocionālu intonāciju. Gados gūtā pieredze ļauj izsmeļoši runāt par jebkuru sava darba tēmu kā cilvēkam, kas pārzina to vissmalkākajās niansēs.

Ar ko tieši PVD nodarbojas?

Kā to norāda nosaukums, mūsu pārraudzībā ir pārtika un veterinārija. Pārtikas jomai devīze mums, Eiropai un visai pasaulei kopumā ir «No lauka līdz galdam», tātad mums jāietver viss šis ceļš. Mums jānodrošina patērētājiem nekaitīgas un drošas pārtikas, dzīvnieku barības, dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu un veterināro zāļu aprites valsts uzraudzība, kā arī dzīvnieku veselības un labturības ievērošana un daudzas citas lietas. 

MĀRCIS ULMANIS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru