Par sadarbību, partnerību un mieru

- 15.Augusts, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Augusta sākumā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras biroju apmeklēja viesi no Vācijas. Tā bija kādam īpašam projektam veltīta vizīte!

Piekritīsiet, ka ikdienā bieži lietotais vārds «projekts» mums asociējas ar kopīgu darbošanos un finansējuma piesaistīšanu kāda noteikta mērķa sasniegšanai. Tā tiek veidoti jauni uzņēmumi, būvētas ēkas un ceļi, radīta stabilitāte. Būvējot nākotni, mums jāpatur prātā svarīgākais no mūsu vēstures. Skaudrās mācības, kurām cauri gājušas iepriekšējās paaudzes, nedrīkst būt aizmirstas, to nozīmīgums nekad nemazināsies!

 

Akcijas aizsākums

Starptautiskais projekts «Miera maize» (PeaceBread) aizsākās Berlīnē. Mūris, kas vairāk nekā pusi gadsimta sadalīja vācu tautu, turpina būt nozīmīgs pretošanās simbols visai cilvēcei. Berlīnes mūra pakājē ir neliela svētvieta — Harmonie Kapelle (Saskaņas kapela). Kapela tika nopostīta, jo tai nebija nekādas lomas tolaik valdošajā austrumu ideoloģijā. Draudzes mācītājs bija cerējis, ka ēku varētu atjaunot. Diemžēl tā nenotika, tad mācītājs izlēma darīt citādāk. Kapelas vietā viņš iekopa lauku, iesēja rudzus un novāca pirmo ražu. Lai mudinātu sabiedrību neaizmirst notikušo un atgādinātu par to, ka svarīgākais ir miers, mācītājs ieradās Eiropas lauksaimniecības ministru samitā Berlīnē. Ministriem tika dāvāti šie simboliskie rudzu graudi ar vēlējumu iesēt tos katrā zemē, kura izcīnījusi brīvību un kuras tautas izgājušas smagus ciešanu ceļus. Mācītājs arī lūdza, lai rudzu graudus iesēj vietās, kuras iepriekš bijušas lielvaru izpostītas. Daudzās valstīs atsaucās uz šo aicinājumu, un nu katru gadu kādā no jaunajām Eiropas Savienības valstīm notiek šī akcija — miera rudzu sēšana, ražas novākšana un maizes izcepšana.

VALMIERĀ. SIA LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis (no kreisās), «Miera maizes» fonda priekšsēdētājs dr. Adalberts Kīnle, dr. Mariona Šenka, dr. Gibfrīds Šenks, LLKC projektu vadītāja Aija Žideņa, LLKC Valmieras biroja vadītāja Daiga Siliņa un Arvids Krivens, Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu nodaļas vadītājs. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru